شما اینجا هستید

یادداشت » روز مادر؛ تجلی گاه معرفت فاطمی
گروه : یادداشت

هلهله ملائک را می‌شنوی؟

امشب راه آسمان، آذین‌بند مسیری شده که انتهایش منزل محمدمصطفی(ص) است؛ آری امشب فرشتگان مژده کوثر را به پیامبر رحمت(ص) خواهند داد.

نه فقط آسمان مکه، که عرش الهی نیز آذین‌بند قدوم حوریه‌ای بهشتی است که گوهر نایاب پیغمبر(ص) را به آغوش خدیجه(س) می‌رساند تا سرور تمام زنان عالم شود. چنانچه پدرش فرمود: «بی شک دخترم فاطمه(س) حوریه‌ای است که به صورت انسان آفریده شده است .»

کعبه و زمزم و صفا، مدیحه‌خوان آمدن کوثر رسول خدا(ص) شده‌اند تا همگان بدانند مولود امشب، مادر ذریه‌ای پاک خواهد شد که باغ امامت و ولایت را تا آخرین منجی موعود(عج) به بار خواهد نشاند.

او زهرای اطهر(س) است که نور خدا را در سیمای پاکش به انعکاس درآورده تاگفته پدرش را  به اثبات برساند که فرمود: «نور دخترم فاطمه(س) از نور خداست، و دخترم فاطمه(س) برتر از آسمان‌ها و زمین است .»

یا زهرا(س)! خوشا به حال هجده بهاری که با عطر حضور تو شکوفه دادند تا در تابستان گرم صلابت فاطمی‌ات، به بار بنشینند و میوه حیا و عفت را برای همگان به ارمغان آورند.

و چه زیباست تقارن میلادت برای هویت گرفتن مقام مادر… به یمن وجود توست که ارزش این مقام، مفهومی بهشتی به خود گرفته تا به اثبات برساند هر زنی که الگویش، فاطمه(س) باشد، قطعا بهشت برین جایگاه اوست. همانگونه که پیامبر اعظم(ص) فرمود: «بهشت زیر قدم مادران است.»

به راستی چه کسی یارای ادای دین به مقام والا و باعظمت مادر را دارد؟ حال آنکه از رسول خدا(ص) سؤال کردند حق مادر چیست؟ فرمود: «هیهات! هیهات! اگر به عدد ریگ‌های بیابان و قطره‌های باران در خدمت مادر بایستید معادل یک روز که در شکم او بوده‌اید نخواهد بود.»

پروردگارا توفیق مهرورزی و احترام واقعی به مادران را نصیب ما بندگانت کن تا قطره‌ای از دریای گذشت و ایثارشان را پاسخگو باشیم و سلامتی، لبخند و طول عمر را روزی تمام مادران بگردان.

زهرا مرادوند- بادصبا

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها | جامع ترین وب سایت خبری شهرستان گنبدکاووس