شما اینجا هستید

استان گلستان » روز ولادت مختوم‌قلی فراغی در تقویم ثبت می‌شود

به گزارش پایگاه خبری گنبدی ها، الهام متین صبح امروز در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: در ۲۸ اردیبهشت هم‌زمان با ولات شاعر شهیر ایرانی مختوم‌قلی فراغی برنامه‌های متنوعی را تدارک دیدند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان ادامه داد: تلاش ما این است که بتوانیم این شعار شهیر ایرانی را به جامعه بشناسانیم و لذا از ۱۰ اردیبهشت برنامه‌های شهرستانی برای نکوداشت مختوم‌قلی را آغاز کردیم.

متین بیان کرد: در این راستا برنامه‌هایی به ابتکار استانداری گلستان در نظر گرفته شده و نگاه بر این بود که مردم گلستان با مفاخر استان آشنا شوند و لذا در ۱۴ شهرستان با محوریت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همراهی دانشگاه‌ها و کارهای پژوهشی برنامه‌های را تدارک دیدیم.

وی افزود: مراسم نکوداشت مختومقلی فراغی نیز در ۲۷ اردیبهشت ما بر مزار این شهید برگزار می‌شود و مهمان‌هایی در سطوح ملی، استانی و از کشور همسایه ترکمنستان در نظر گرفته شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان تأکید کرد: تلاش ما این است یک برنامه همه‌جانبه را برگزار کردیم و با سازمان ارتباطات هماهنگی صورت‌گرفته که بتوانیم در سطح ملی و بین‌المللی نیز این شاعر ترکمن را معرفی کنیم.

متین با اشاره به پیگیری برای ثبت روز ولادت مختومقلی فراغی در تقویم گفت: این شاعر به‌عنوان ۲۷۴ چهره شاخص ملی در کشور ثبت می‌شود.

وی افزود: با تأکید رئیس‌جمهور و وزیر ارشاد در مهرماه برنامه‌ای تدارک دیده می‌شود که نام و یاد شهید در سطح ملی نیز دیده شود و پیشنهاد ما این است در مجمع تقریب و مذاهب به معرفی این شاعر ترکمن پرداخته شود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها | جامع ترین وب سایت خبری شهرستان گنبدکاووس