شما اینجا هستید

اخبار گنبد » ۸ شهرستان استان در وضعیت قرمز کرونایی/مدارس همچنان غیرحضوری خواهد بود

به گزارش پایگاه خبری گنبدی ها و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گلستان در نودمین جلسه استانی ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا گفت: فقط یک شهرستان گلستان در وضع زرد است و ۵شهرستان دیگر نارنجی است.

سعید گل فیروزی افزود: شهرستان‌های گرگان، علی آباد کتول، بندرگز، کلاله، کردکوی، بندرترکمن، گمیشان و آق قلا قرمز هستند.

او گفت: گنبدکاووس، مینودشت، رامیان، آزادشهر و گالیکش نارنجی و مراوه تپه جز شهرستان‌های زرد رنگ دسته بندی شده اند.

او افزود: در ۲۴ساعت گذشته دراستان ۵نفر از هم استانی‌ها براثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.

گل فیروزی هم چنین از افزایش ۳۰نفری شمار بستری‌های مبتلا به کرونا در بیمارستانهای استان خبر داد و گفت: هم اکنون پانصد و ۵۵بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

به گفته گل فیروزی؛ ۷۶نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستندو ۴۰نفرشان از دستگاه اکسیژن ساز برای تنفس بهتر استفاده می‌کنند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گلستان هم چنین گفت: ۹۶درصد از گلستانی‌ها دُز اول و ۸۳درصد دُز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

گل فیروزی با بیان این که در تزریق دُز سوم از میانگین کشوری عقب‌تر هستیم گفت:میانگین تزریق دُز سوم در کشور ۳۳درصد است که این میزان در گلستان ۲۴وهفت دهم درصد است.

گل فیروزی تاکید کرد؛ همچنان خدمات رسانی به مردم در بازار و دستگاه‌های اجرایی منوط به داشتن کارت واکسن هست.

استاندار گلستان در جلسه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا گفت: مدارس همچنان بصورت غیر حضوری فعال اند، اما در مناطقی که محدودیت اینترنت دارند مدارس با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی به صورت حضوری فعالیت می‌کنند.

علی محمد زنگانه تاکید کرد؛ تمام محدودیت‌های کرونایی براساس رنگ بندی‌های قرمز و نارنجی در استان اجرا می‌شود.

استاندار گلستان با بیان این که اجرای محدودیت‌های هوشمند باید بادقت انجام شود گفت:کنترل هوشمند کرونا در بانک ها، هتل ها، مهد کودک ها، دفاتر پیشخوان، پایانه‌های درون و برون شهری، مکان‌های ورزشی و دستگاه‌های اجرایی استان تشدید می‌شود.

زنگانه تاکید کرد؛ ارائه هر گونه خدمات به ارباب رجوع منوط به ارائه کارت واکسن هست و از ورود کارمندان دولتی که واکسن نزدند به اداره‌ها جلوگیری می‌شود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها | جامع ترین وب سایت خبری شهرستان گنبدکاووس