شما اینجا هستید

استان گلستان » راه‌آهن اینچه‌برون- شاهرود سال ۹۹ اجرایی می‌شود

به گزارش گنبدی ها و به نقل از خبرگزاری مهر، هادی حق شناس بعدازظهر چهارشنبه در همایش تجلیل از صادرکنندگان برگزیده استان گلستان با بیان این که گلستان ظرفیت بی‌نظیر در تولید دارد، اظهارکرد: گلستان از نظر ظرفیت و امکانات تولید رتبه ۹ کشور را دارا است.

وی افزود: گلستان از ۸۶۲ قلک کالای صادراتی کشور ظرفیت تولید ۳۶۲ قلم محصول که عمده آن‌ها کشاورزی است را داراست.

استاندار گلستان با اشاره به اینکه گلستان ظرفیت تولید و صادرات، نه تولید خام بلکه محصول نهایی را داراست، ادامه داد: منطقه آزاد و خط ریلی و بندری که به زودی اجرایی می‌شود ظرفیت بی‌نظیری را در گلستان ایجاد می‌کند.

وی تصریح کرد: منطقه آزاد اینچه برون با طول ۴۰ کیلومتر و عرض سه کیلومتر و فرودگاه و بندری که ایجاد می‌شود، فرصت استثنایی برای توسعه استان است که باید از آن بهره ببریم.

حق شناس به نتایج آخرین دیدار با دکتر نوبخت اشاره و بیان کرد: راه‌آهن اینچه برون – شاهرود که دغدغه تولیدکنندگان و صادرکنندگان است ردیف بودجه می‌گیرد و اجرایی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: گلستان ظرفیت توسعه مراودات تجاری با ۱۵ کشور همسایه را داراست و راه‌آهن اینچه برون- گنبدکاووس- آزادشهر- شاهرود که در لایحه بودجه ۹۹ خواهد بود و وارد فاز اجرایی می‌شود، می‌تواند ظرفیت‌هایی گلستان را در این حوزه افزایش دهد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها | جامع ترین وب سایت خبری شهرستان گنبدکاووس