شما اینجا هستید

استان گلستان » راه اندازی شبکه‌های تلویزیونی فعال در حوزه‌های انتخاباتی استان گلستان

رسول شکری‌نیا ظهر سه‌شنبه ۲۶ دی ماه ۱۴۰۲ در جمع خبرنگاران حرکت به سوی یک رسانه مردمی و همراه مردم را در اولویت کاری صداوسیما دانست و اظهار کرد: یکی از مهمترین برنامه‌های دست‌اندرکاران صداوسیمای مرکز گلستان تولید برنامه‌های فاخر و ارزشمند در همین راستا است.

وی با بیان اینکه صداوسیما رویدادهای سراسر استان گلستان را پوشش می‌دهد، ادامه داد: آمارهای رسمی نشان می‌دهد بیش از پنج درصد مخاطب صداوسیمای مرکز گلستان افزایش یافته است.

مدیرکل صداوسیمای گلستان، راه اندازی شبکه‌های تلویزیونی فعال در حوزه‌های انتخاباتی را نیز از مهمترین برنامه‌ها عنوان کرد که در دستور کار قرار گرفته است، افزود: سهم استان گلستان ایجاد ۶ شبکه شهرستانی برای تبلیغات انتخابی داوطلبان بوده و با ماهیت حوزه‌های انتخابیه از هفته آینده در دسترس قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه این شبکه‌ها از اول بهمن ماه آغاز بکار کرده و آثار با استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های شهرستان‌ها تولید خواهد شد، خاطرنشان کرد: کاندیداها می‌توانند در مدت زمان ۲۰ دقیقه، محتوا و کارهای تولیدی را برای ارائه برنامه‌های خود از این طریق منعکس کنند.

شکری‌نیا با تاکید بر اینکه محتواهای تولید شده از سوی کاندیداها باید برخی از اصول کلی را رعایت کنند تا در بازبینی با مشکل مواجه نشوند، اضافه کرد: بالغ بر ۸۵ درصد استان تحت پوشش این ۶ شبکه خواهند بود.

وی از ثبت‌نام تعدادی از کاندیداها برای انعکاس محتوا و برنامه‌های تولیدی خود از این شبکه‌ها خبر داد و تصریح کرد: هدف اصلی در زمینه دریافت مبلغ ثبت‌نامی از کاندیداها، تثبیت حضور در عرصه انتخابات بوده و قطعاً بر اساس میزان آرایی که برای آن کاندیدا به صندوق‌های رای ریخته می‌شود، مبالغ بازگردانده می‌شود.

مدیرکل صداوسیمای گلستان، استفاده از طراحی آرم و لوگوی مشخص برای این شبکه‌ها را ابتکاری جالب با آینده‌نگری دانست و یادآور شد: به عنوان رسانه ملی هیچ تفاوتی بین داوطلبان نخواهیم داشت و مکلف هستیم طبق قانون عمل کنیم.

وی ایجاد شور و اشتیاق در عرصه انتخابات و جریان سازی را از دیگر اهداف صداوسیما عنوان کرد و گفت: برخی قابلیت‌های جدید با هدف بهره‌مندی سایر رسانه‌ها از ظرفیت‌های فضای مجازی ایجاد شده که در آینده‌ای نزدیک رونمایی می‌شود.

شکری‌نیا با تاکید بر اینکه تلاش می‌شود کنش‌گری کنش‌گران رسانه‌ای ساماندهی شود تا تولیدات آنها در فضای مجازی منعکس شود، افزود: ۴۰ برنامه مختلف در حوزه‌های، صدا، سیما، فضای مجازی و خبر برای انتخابات تولید شده که طبق برنامه پخش خواهد شد.

وی بالا بردن کیفیت پخش را از اولویت‌های مجموعه صداوسیمای گلستان دانست و اضافه کرد: سال آینده کیفیت شبکه گلستان با کیفیت فول‌اچ‌دی پخش خواهد شد و برای این منظور تغییرات گسترده را در زیرساخت‌ها و تجهیزات خواهیم داشت که بخشی از اعتبار مورد نیاز تامین شده و حرکت به سمت تنوع‌بخشی است.

منبع :صداوسیما

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها | جامع ترین وب سایت خبری شهرستان گنبدکاووس