شما اینجا هستید

خارج از شهر » برپایی بیمارستان صحرایی در روستای ابوذر

به گزارش پایگاه خبری گنبدی ها، تیمی حدود ۵۰ نفره متشکل از نیروهای پشتیبانی، خدماتی و درمانی از بیمارستان منطقه‌ای ارتش در گرگان تجهیزات خود را از روز گذشته در مدرسه روستای ابوذر در فاصله ۴۰ کیلومتری از شهر گنبدکاووس مستقر کرده و از صبح امروز پنجشنبه با مراجعه مردم ارائه خدمات درمانی لازم را آغاز کردند.

رضا اصالتی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار گنبدکاووس گفت: با توجه به فاصله زیاد روستاهای این منطقه از مرکز شهرستان قرار است از ظرفیت کادر درمان ارتش هر چند ماه یک بار برای ارائه خدمات درمانی به مردم این منطقه استفاده شود.

مرتضی احمدی بخشدار مرکزی گنبدکاووس هم بیان کرد: روستاهایی را در این بخش داریم که اهالی آن از لحاظ شرایط اقتصادی توان مراجعه به شهر گنبدکاووس و دیگر نقاط استان را برای پیگیری حداقل‌های نیاز درمانی خانواده‌شان نیستند.

وی افزود: استقرار تیم‌های پزشکی در قالب بیمارستان صحرایی که امروز اتفاق افتاده کمک بسیار خوبی برای اهالی این روستاها به منظور دریافت خدمات درمانی تخصصی است لذا پیگیر هستیم اجرای برنامه‌های این چنینی در منطقه ادامه‌دار باشد.

وی گفت: جامعه هدف این بیمارستان صحرایی ۹ روستا با ۲ هزار خانوار است و طبق برنامه‌ریزی افراد با شرایط اقتصادی محروم‌تر در اولویت دریافت خدمات درمانی تا آخر وقت امروز قرار دارند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها | جامع ترین وب سایت خبری شهرستان گنبدکاووس