شما اینجا هستید

اخبار گنبد » قیمت هر متر مسکن ملی در گلستان مشخص شد

به گزارش پایگاه خبری گنبدی ها و به نقل از خبرگزاری ایسنا، مهدی ملک امروز پنج شنبه ۷ اردیبهشت در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت طرح نهضت ملی مسکن در گلستان اظهار کرد: تاکنون ۹۶ هزار و ۸۵۵ نفر در گلستان در ۳۵ شهر برای طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند که از این تعداد ۹ شهر بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت و ۲۶ شهر زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت هستند.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۷۱ هزار و ۳۱۳ نفر مشمول فرم «ج» شدند، افزود: فرم «ج» در مسکن ملی به معنای آن است که فرد متقاضی تاکنون از تسهیلات و زمین دولتی برای ساخت مسکن بهره‌مند نشده باشد.

مدیرکل راه و شهرسازی گلستان ادامه داد: در مرحله بعدی برای ۷۱ هزار و ۳۱۳ نفر متقاضی طرح نهضت ملی مسکن پیامک ارسال شد تا سکونت آن‌ها در شهرهای موردتقاضا بررسی شود که از این تعداد ۲۱ هزار و ۴۴ نفر مدارک خود را بارگذاری کرده و مدارک آن‌ها مورد بررسی قرار گرفت.

ملک از معرفی ۱۴ هزار و ۶۶۶ نفر به بانک‌ها برای افتتاح حساب خبر داد و یادآور شد: سال گذشته برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن با مشکل تأمین زمین مواجه بودیم که با جلسات مکرر شورای مسکن استان و پیگیری‌های استاندار گلستان، دارایی‌های دستگاه‌های اجرایی مورد بررسی قرار گرفت و تاکنون ۳۳۶ هکتار زمین تأمین‌شده قطعی داریم.

وی با بیان اینکه تاکنون سند ۲۹۱ هکتار زمین به نام سازمان ملی زمین و مسکن انتقال پیدا کرد، بیان کرد: برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در گلستان به حداقل ۸۰۰ هکتار زمین نیاز داریم. نوع ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن با توجه به شرایط تراکمی در شهرهای مختلف متفاوت است بر همین اساس در شهرهایی مانند گرگان ساختمان‌های چندطبقه و در شهرهایی مانند گمیشان واحدهای یک طبقه ویلایی ساخته می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی گلستان با بیان اینکه از ۸۰۰ هکتار زمین موردنیاز برای ساخت مسکن در گلستان، ۸۱ هکتار از اراضی مازاد دستگاه‌های اجرایی است که تاکنون سند انتقال ۷۶ هکتار انجام شد، افزود: بیشترین زمین‌ها از سازمان جهاد کشاورزی و آموزش و پرورش تأمین شده است.

ملک به قیمت هر مترمربع مسکن ملی اشاره کرد و  افزود: قیمت‌گذاری‌ها بر مبنای قیمت اعلامی است که توسط وزارت راه و شهرسازی اعلام می شود، در زمان شروع طرح قیمت‌های مبنا اعلام شده که با تعدیل صورت گرفته قیمت ساختمان‌ها متفاوت می‌شود. در حال حاضر با توجه به قیمت به‌روز شده در سه ماهه دوم ۱۴۰۱، قیمت مبنای هر مترمربع مسکن ملی در گلستان پنج میلیون و ۷۰۰ هزار تومان اعلام شده و به صورت قیمت پایه و در قالب فراخوان بر روی سایت قرار گرفته است.

وی در پاسخ به این پرسش که اولین واحد تحویلی نهضت ملی مسکن در گلستان چه زمانی خواهد بود، پاسخ داد: در حال حاضر پروژه ۹۶ واحدی گنبدکاووس در مرحله نازک کاری قرار دارد و احتمالاً بخشی از این پروژه در شهریور ماه تحویل متقاضیان می‌شود.

منبع خبر: خبرگزاری ایسنا

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها | جامع ترین وب سایت خبری شهرستان گنبدکاووس