۷۶ درصد فوت شدگان کرونایی بیماری زمینه‌ای داشتند/ ۲۴۰ کرونایی در گنبدکاووس بستری هستند
۷۶ درصد فوت شدگان کرونایی بیماری زمینه‌ای داشتند/ ۲۴۰ کرونایی در گنبدکاووس بستری هستند

رئیس مرکز بهداشت گنبدکاووس با اشاره به ایجاد موج دوم کرونا در این شهرستان با ساده‌انگاری و رها کردن پروتکل‌های بهداشتی، گفت: تعداد بیماران بستری شده حال حاضر گنبدکاووس ۲۴۰ نفر است.

به گزارش گنبدی ها، عبدالرحیم پالیده در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در گنبدکاووس با اشاره به وضعیت هشداردهنده بیماری کرونا در این شهرستان، اظهار کرد: ما در مجموعه بهداشت و درمان تمام تلاش خود را به کار بسته‌ایم و ذره‌ای در این مسیر کوتاهی نمی‌کنیم اما همه می‌دانیم که موفقیت و غلبه بر این بیماری تنها از طریق همکاری و همراهی همه مردم با کادر درمانی محقق خواهد شد.

وی با بیان اینکه نباید با تصور اینکه بیماری از سطح کشور، منطقه و شهرمان رخت بربسته است رعایت پروتکل‌ها را رها کنیم، افزود: متاسفانه به دلیل همین بی‌توجهی و ساده‌انگاری در ماه اخیر شاهد بودیم که حجم ابتلا به کرونا در شهرستان به مراتب افزایش پیدا کرد.

رئیس مرکز بهداشت گنبدکاووس با تاکید بر اینکه در بدترین شرایط اسفندماه سال گذشته در گنبدکاووس تعداد افراد کرونایی بستری در بیمارستان‌ها به ۲۱۲ نفر رسیده بود، خاطرنشان کرد: متاسفانه در روزهای اخیر این تعداد به ۲۶۷ نفر رسیده که نشان از عدم جدی گرفتن بیماری توسط برخی افراد دارد.

پالیده با اشاره به اینکه در حال حاضر تعداد بیماران کرونایی بستری در مراکز درمانی گنبدکاووس ۲۴۰ نفر است، ادامه داد: از این تعداد ۱۹۷ نفر اهل شهرستان گنبدکاووس و ۴۳ نفر نیز اهالی شهرستان‌های دیگر شرق استان گلستان هستند که برای دریافت خدمات به گنبدکاووس ارجاع داده شده‌اند.

وی با بیان اینکه از ابتدای شروع این بیماری تاکنون تعداد ۲ هزار و ۴۴۶ نفر به علت بیماری کرونا در مراکز درمانی گنبدکاووس بستری شده‌اند، تصریح کرد: از این تعداد بالغ بر ۵۵ درصد بیماران اهالی شهرستان گنبدکاووس و سایر افراد از سایر شهرستان‌های شرق استان گلستان بوده‌اند.

رئیس مرکز بهداشت گنبدکاووس تعداد بیماران بستری شده در تیرماه امسال در مراکز درمانی گنبدکاووس را ۸۱۳ نفر عنوان کرد و گفت: ۶۸۷ نفر از این افراد که ۸۴ درصد کل بستری‌شدگان را تشکیل می‌دهند اهالی شهرستان گنبدکاووس بوده‌اند.

پالیده با تشریح ترکیب جنسیتی بیماران کرونایی در شهرستان گنبدکاووس، گفت: از میان بیماران بستری شده در مراکز درمانی شهرستان گنبدکاووس ۵۲ درصد بیماران زن و ۴۸ درصد مرد بوده‌اند.

وی با تاکید بر لزوم مراقبت بیشتر از بیماران دارای بیماری‌های زمینه‌ای، اضافه کرد: براساس آمار بالغ بر ۷۶ درصد بیماران کرونایی که در گنبدکاووس جان خود را از دست داده‌اند دارای بیماری‌های زمینه‌ای بوده‌اند.