شما اینجا هستید

خارج از شهر » اصلاح ۶ هزار متر شبکه آبرسانی روستای کوچ دیگ سید گنبدکاووس

به گزارش پایگاه خبری گنبدی ها و به نقل از خبرگزاری برنا،  ابوالفضل رحیمی مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان گلستان از پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصدی عملیات اصلاح شبکه آبرسانی روستای کوچ دیگ سید (گنبد کاووس) با همکاری سپاه نینوا استان در راستای طرح ملی جهاد آبرسانی خبر داد .

رحیمی  با اعلام این خبر افزود : به منظور جلوگیری از هدر رفت و افزایش کیفیت آب شرب روستای فوق و همچنین تعویض لوله های فرسوده با توجه به قدمت بالای شبکه آبرسانی اجرای کامل اصلاح شبکه آبرسانی در این روستا به طول ۶۰۰۰ متر در مراحل پایانی است.

این مقام مسئول در خصوص پیامدهای وجود شبکه های فرسوده آبرسانی اظهار داشت: شبکه های توزیع آبرسانی فرسوده مرتباً دچار شکستگی می شوند که این موضوع سبب هدر رفت آب می شود .

رحیمی تاکید کرد: به دلیل افزایش جمعیت و قطر پاییین لوله های موجود دیگر پاسخگوی نیاز آب شرب مشترکین نمی باشد و شاهد افت فشار آب در زمان اوج مصرف در مناطقی که شبکه آن باید اصلاح شود هستیم.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان گلستان تصریح کرد : هزینه اجرایی این عملیات بیش از ۴۸ میلیارد ریال می باشد  که با پایان عملیات فوق جمعیتی بالغ بر ۷۶۹ نفر از اهالی این روستا از این پروژه برخوردار می گردند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها | جامع ترین وب سایت خبری شهرستان گنبدکاووس