شما اینجا هستید

استان گلستان » مومنی: احداث نیروگاه های مقیاس کوچک از اهداف توسعه ای شرکت آذرخش در گلستان

به گزارش پایگاه خبری گنبدی ها به نقل از خبرگزاری فارس از گنبدکاووس، رضا مومنی مدیرعامل و نایب رئیس شرکت تولید نیروی آذرخش در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: رکورد تولید انرژی برق و ضریب بهره برداری نیروگاه علی آباد گلستان در سال ۱۴۰۲ شکسته شد.
مومنی افزود: به لطف الهی و با همت و تلاش همکاران شرکت تولید نیروی آذرخش و بهره بردار نیروگاه علی آباد در سال ۱۴۰۲ خصوصا تعامل ، پیگیری و اقدامات صورت گرفته با شرکتهای مدیریت شبکه ، برق حرارتی و شرکتهای نفت و گاز در خصوص تامین سوخت مایع در فصل زمستان و افزایش فشار ورودی گاز در فصل تابستان، رکورد تولید، درآمد و سود نیروگاه علی آباد گلستان از بدو تاسیس نیروگاه تاکنون شکسته شد.
وی از کسب رتبه دوم درصد آمادگی و رتبه سوم درصد ضریب اطمینان در بین نیروگاه‌های گازی کشور خبر داد و گفت: همچنین ضریب بهره برداری ۶۰ درصد ،رشد ۱۷ درصدی انرژی تولیدی، افزایش ۴۳ درصدی درآمد و ۲۵ درصدی سود نیروگاه نسبت به سال ۱۴۰۱ از نتایج اقدامات و تلاش‌های صورت گرفته در سال ۱۴۰۲ در نیروگاه علی آباد گلستان می باشد.
مدیر نیروگاه برق علی آباد کتول اضافه کرد: با توجه به افزایش ۵ درصدی تقاضای انرژی در سال ۱۴۰۲ نسبت به سال ۱۴۰۱ و میانگین رشد تولید همین مقدار در نیروگاه‌های گازی کشور، نیروگاه گلستان توانست رکورد ۱۷درصدی رشد تولید انرژی نسبت به سال ۱۴۰۱ را به ثبت برساند. که این امر نقش بسیار مهمی در تامین برق و عدم خاموشی هموطنان عزیز در پیک مصرف تابستان سال ۱۴۰۲ در استان گلستان داشته است.
وی ابراز داشت: راه اندازی و احداث ۴مگاوات نیروگاه مقیاس کوچک در منطقه محروم و مرزی هوتن استان گلستان با سرمایه گذاری بالغ بر ۷۰ میلیارد تومان با هدف تامین ورفع کمبود برق و افت ولتاژ در فصل تابستان از اقدامات خیلی مهم شرکت تولید نیروی آذرخش در تامین برق استان گلستان در سال ۱۴۰۲ می باشد.
مدیرعامل شرکت نیروی آذرخش افزود: برنامه ریزی برای احداث نیروگاه ۶۰ مگاواتی خورشیدی در منطقه آزاد چابهار و ۲۰ مگاواتی نیروگاه خورشیدی گلستان وانجام مطالعات فنی و اقتصادی احداث نیروگاه ۱۰ مگاواتی مقیاس کوچک شهرک صنعتی آزادشهر گلستان از برنامه های توسعه ای شرکت تولید نیروی آذرخش در سال ۱۴۰۳ می باشد.
وی در پایان بیان کرد: در راستای تحقق شعار جهش تولید با مشارکت مردم در سال ۱۴۰۳ این شرکت برنامه ریزی و پیگیری لازم را در خصوص ورود به بازار سرمایه و بورس در خصوص تامین مالی پروژه های توسعه ای در دستور کار دارد.پایان پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها | جامع ترین وب سایت خبری شهرستان گنبدکاووس