شما اینجا هستید

اخبار گنبد » انتخابات نمایش وحدت اقوام در گنبدکاووس سرزمین وحدت و برادری

یادداشت-محسن علی پور: دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در حالی در گنبدکاووس همزمان با سراسر کشور از ساعت ۸ صبح روز جمعه ۱۱ اسفندماه برگزار گردید که حضور پرشور مردم ولایتمدار گنبدکاووس در پای صندوق های رای نشان داد که آنها همچنان پای آرمان ها نظام و انقلاب ایستاده اند.

ایران قوی نیاز به مجلس قوی دارد و مجلس قوی با حضور گسترده و پرشور مردم در پای صندوق های رای حاصل می شود و این حضور گسترده و پرشور در گنبدکاووس سرزمین وحدت و برادری با حضور اقوام و مذاهب و آحاد مختلف مردم می تواند نمایشی از وحدت و همدلی مردم گنبدکاووس باشد.

حضور وحدت آفرین معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس به همراه ائمه جمعه شیعه و سنی و شورای تامین شهرستان در همان ساعت ابتدایی شروع رای گیری در پای صندوق رای و انداختن رای خود به صندوق و سپس گرفتن دست یکدیگر به نشانه وحدت و همدلی نمایشی از این همدلی در بین مسئولین شهرستان گنبدکاووس بود.

تعداد کل آرای ماخوذه در این حوزه انتخابیه بالغ بر ۱۳۰ هزار رای بود که به دلیل عدم کسب حد نصاب ۲۰ درصدی آرا یعنی حداقل ۲۶ هزار و اندی رای، دو نفر نخست دارای بیشترین آرای ماخوذه آقایان “قرجه طیار” با کسب بیش از ۲۱ هزار رای و “عبدالحکیم آق ارکاکلی” با کسب بیش از  ۱۹ هزار رای به دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی راه یافتند که باید پس از ماه مبارک رمضان و در حدود ۴۰ روز دیگر مجددا با یکدیگر به رقابت بپردازند.

قرجه طیار که پیش از این نماینده مردم گنبدکاووس در دور دهم مجلس شورای اسلامی بوده باید در برابر عبدالحکیم آق ارکاکلی که از فعالان حوزه نظام مهندسی در شهرستان گنبدکاووس است برای جلب اعتماد مردم به رقابت بپردازد.

بر اساس اعلام ستاد انتخابات استان گلستان، میزان مشارکت مردم در این انتخابات بالغ بر ۵۴ درصد بوده است که استان گلستان را در زمره استان‌های با مشارکت بالا قرار داده است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها | جامع ترین وب سایت خبری شهرستان گنبدکاووس