شما اینجا هستید

اخبار گنبد » تقویت ارتباط مردم و مسوولان در گلستان اولویت است

به گزارش پایگاه خبری گنبدی ها، علی‌محمد زنگانه روز پنجشنبه در آیین متمرکز افتتاح و شروع عملیات اجرایی پروژه‌های دهه فجر ۱۴۰۲ گنبدکاووس در روستای قوینلی این شهرستان اظهار کرد: از ابتدای فعالیت دولت سیزدهم ارتباط بدون واسطه با مردم در دستورکار قرار گرفت و علاوه بر جمعه‌های خدمت، ملاقات مردمی در روزهای سه‌شنبه و اعزام کاروان خدمت به روستاها، سفر به شهرها را برای بررسی میدانی مشکلات و تبیین دستاوردها آغاز کردیم.

وی ادامه داد: در سفر به شهرها، مسوولان استانی و شهرستان در کنار هم با برپایی میزخدمت، مشکلات مردم را مورد رسیدگی قرار می دهند و به اتفاق نخبگان، معتمدان و علما نظام مسائل آن شهرها را بررسی و تدابیر اخذ شده برای آنها را در دیدار مردمی اعلام می‌کنیم.

استاندار گلستان با تاکید بر تلاش دولت در مسیر توسعه خدمت به مناطق روستایی، گفت: روستاهای گنبدکاووس به طور ۱۰۰ درصدی از گاز طبیعی و برق برخوردار هستند و از ۱۶۱ روستای بالای ۲۰ خانوار این شهرستان در ۱۰۶ روستا خانه بهداشت و ۲۱ روستا هم مرکز جامع سلامت فعال شده است.

زنگانه افزود: ۶۴ درصد مدارس روستایی گنبدکاووس مقاوم و نوسازی شده و تمام روستاهای این شهرستان طرح هادی دارند و مرحله نخست این طرح در ۷۰ درصد روستاها اجرایی شده است.

‍۹۹.۶ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار گنبدکاووس تحت پوشش اینترنت قرار دارند و ماشین‌آلات و امکانات قابل قبولی در اختیار دهیاری‌های شهرستان قرار گرفته است.

استاندار گلستان با تاکید بر اهمیت مدیریت حمل زباله و پسماند در جلوگیری از بیماری‌ها، گفت: ۱۴ بهمن ماه بیش از ۲۱۲ میلیارد ریال به حساب دهیاری‌های گنبدکاووس واریز و در طول یک سال گذشته ۴۲۹ پروژه عمرانی با اعتبار ۲ هزار و ۷۳۰ میلیارد ریال توسط دستگاه های خدمات‌رسان در حوزه روستایی این شهرستان اجرایی شد.

زنگانه افزود: همچنین در دولت سیزدهم ۲۴۹ هزار متر مربع از معابر روستایی در شهرستان گنبدکاووس با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیارد ریال با مشارکت بنیاد مسکن و دهیاری ها زیرسازی و آسفالت شد و در راستای ارتقای امنیت ۳۱۴ دستگاه دوربین مدار بسته در ۴۷ روستای بخش مرکزی و ۲۳ دوربین هم در ۱۲ روستای بخش داشلی برون نصب و راه‌اندازی شد.

وی اظهار کرد: امسال ۳۹۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات اشتغال از محل تبصره ۱۸ به حوزه روستایی شهرستان برای ایجاد اشتغال خانگی و حمایت از افراد جویای کار و زنان سرپرست خانوار در قالب پروژه‌های مختلف به ویژه طرح پیشرفت ۱۱۰ روستا تخصیص پیدا کرده است.

به گفته وی، شاخص سرمایه‌گذاری در بخش‌های عمرانی و اقتصادی نشان می‌دهد گلستان در حال حرکت به سمت چشم انداز اولیه و تحقق سرمایه‌گذاری ۲ هزار و ۲۴۰ میلیارد ریالی است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها | جامع ترین وب سایت خبری شهرستان گنبدکاووس