شما اینجا هستید

استان گلستان » گلستان در مسیر پیشرفت و توسعه همه جانبه قرار دارد

به گزارش پایگاه خبری گنبدی ها، دکتر علی‌محمد زنگانه عصر امروز در مراسم معارفه اعضای هیات مدیره و مدیرعامل منطقه آزاد اینچه‌برون که با حضور حجت‌الله عبدالملکی دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی برگزار شد، اظهار کرد: استان گلستان جزء سه استانی است که در کنار استان سمنان و قم در بین استان‌های کشور رشد متوازن و مثبت در بخش‌هاس صنعت و معدن، خدمات و کشاورزی داشته است.

زنگانه بیان کرد: مجموعه پروژه‌های عمرانی و اقتصادی که در دولت سیزدهم در استان گلستان افتتاح شده و یا عملیات اجرایی آن آغاز شده عدد ۱۲۰ همت را رد کرده و استان گلستان به سرعت به سمت اهداف ترسیم شده در حال حرکت است.

وی با اشاره به اینکه استان گلستان دارای چشم انداز بخشی و برنامه‌های عملیاتی است و حرکت‌ها با برنامه و هدف است، تاکید کرد: یکی از اسناد بخشی ما این است که استان گلستان به سرزمین هوشمند تبدیل شود که امروز با افتخار اعلام می‌کنیم پروژه عظیم فیبر نوری که در تمام شهرهای استان تجهیز به این فیبر شده‌اند افتتاح خواهد شد.

استاندار گلستان گفت: نگاه ما بر این است که منطقه آزاد اینچه‌برون نیز باید هوشمند شود.

وی بیان کرد: طرح‌های پیشرفت و توسعه روستا محور با قدرت در حال پیگیری است و بدون تردید آینده روستاهای گلستان آینده متفاوتی خواهد بود.

استاندار گلستان تاکید کرد: در دو سال گذشته ۲ هزار میلیارد تومان برای حل مشکلات آب شرب، ۲ هزار میلیارد تومان برای رفع مشکلات حوزه راه، برای علاج بخشی خلیج گرگان ۳۴۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

زنگانه گفت: در زیرساخت‌های حوزه سلامت ۸۰۰ میلیارد تومان هزینه شده که اینها نشان می‌دهد عقب ماندگی‌های تاریخی و عقب نگه داشتن‌های تاریخی استان گلستان در حال رفع شدن است.

وی افزود: ما با کشور ترکمنستان به توافق رسیدیم جاده‌ای را از «اینچه‌برون» تا «ترکمن‌باشی» ایجاد کنیم که با این اقدام در کنار وجود راه‌آهن منطقه گلستان به سمت توسعه بیشتر حرکت کند.

لازم به ذکر است در پایان این مراسم، «حسن ملک حسینی» به عنوان مدیرعامل منطقه آزاد اینچه‌برون معرفی شد.

همچنین «بهروز سامان» و «سیدمحمد حسینی» به مدت سه سال به عنوان اعضای هیات مدیره منطقه آزاد اینچه‌برون منصوب و معرفی شدند.

 

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها | جامع ترین وب سایت خبری شهرستان گنبدکاووس