شما اینجا هستید

یادداشت » یادداشتی در باب برخی مطالبه گری ها در شهرستان
گروه : یادداشت

یادداشت/ محسن علی پور:

پیگیری های مستمر استاندار گلستان و نماینده مجلس در احداث بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی گنبد به نتیجه رسیده و طبق اذعان نماینده محترم مجلس اخذ مجوز ماده ۲۳ بیمارستان به منزله ایجاد تعهد است و از این به بعد برای ساخت بیمارستان باید برنامه ریزی انجام شود. بله موضوع قابل توجه اینجاست که ساخت بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی که از نیاز‌های شرق استان به شمار رفته با گذشت سالیان متمادی همچنان در مرحله‌ی تامین زمین برای احداث باقی مانده بود اما این حجم از مطالبات چرا در این ۱۰ سال وجود نداشت پس قطار به حرکت در آمده و سنگها آماده اصابت است.

در پیگیریها برای تکمیل جاده نفت‌‌ ماده ۲۳ جاده استراتژیک نفت گنبدکاووس نیز اخذ شده و از امسال این جاده دارای اعتبار ملی خواهد بود و بر طبق مصوبات سفر استاندار اعتبار پروژه در سال جاری ۸ میلیارد تومان می باشد که دارای ۱۲ میلیارد دیون می باشد یعنی کار دستگاه اجرایی قبل از تخصیص اعتبار به صورت دیون انجام شده و مکاتبات لازم جهت اخذ اعتبار با سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان انجام شده است و مقرر شده راه وشهرسازی نسبت به بازگشایی مسیر اقدام نموده و در صورتی که در اجرای فرایند باز گشایی به مواردی برخورد نماید از طریق فرمانداری نسبت به حل مسئله از محل اعتبارات دور دوم سفر ریاست محترم جمهور اقدام می شود.

تکمیل فاز اول پروژه فاضلاب شهر گنبد که سابقه ۳۳ ساله در اجرای پروژه دارد با پیگیری های همین مسئولین به مرحله اجرا رسیده است و افتتاح ایستگاه مرکزی فاضلاب در زمان سفر ریاست محترم جمهور انجام می گردد .

تخصیص اعتبار برای اصلاح شبکه آب شرب شهری و حفر ۲۹ چاه آب شرب در زمانی انجام شد که بزرگترین چاه فلمن که ۴۰ درصد از آب گنبد را تامین می کرد خشک شد و مردم گنبدکاووس مثل سایر شهرهای استان با بحران آب شرب مواجه نشدند.

برای نخستین‌بار راه‌آهن اینچه‌برون-گنبدکاووس-آزادشهر-شاهرود از طریق ماده ۲۳ دارای بودجه ملی شده و می‌بایست مسئوولان استانی و شهرستانی پیگیر تصویب و تخصیص آن در بودجه سالانه کشور باشندکه هستند.

مسئله‌ی درمان در گنبدکاووس نیز به همین‌‌جا ختم نمی‌شود؛ و این شهرستان و به‌طور کلی شرق استان با آمار بالای ابتلا به سرطان مری ومعده ، قطب این نوع از سرطان در کشور است و البته مطالبه گری شهرستان در این مسئله همچنان برقرار است و پیگیری ها در حال انجام است.

انجام اولین عمل قلب باز، لاپاروسکوپی ، ارتقاء مجتمع سلامت به دانشکده پرستاری، آنژیوگرافی، MRIدولتی ، بخش مادر و کودک بیمارستان شهدا ، تکمیل مدرسه های خیرساز و استخر دانش آموزی ، ۷ زمین چمن مصنوعی، انجام پروژه های متعدد راه سازی و جاده های بین مزارع ، انجام پروژ ه ای سیم به کابل و افتتاح پستهای برق ۶۳ کیلولت تنها بخشی از اقدامات انجام شده و دردست اقدام در دوسال اخیر است.

نکته قابل توجه اینجاست فرماندار ویژه گنبدکاووس بارها نشستهایی در جمع و اختصاصی برگزار کرده و پاسخگوی مطالبات بوده اما کمترین بازتاب از اقدامات انجام شده در رسانه های غیررسمی آنها منتشر نشده است پس عقل سلیم حکم می کند فرصت ارزشمندی که باید در اختیار خدمت به ملت باشد صرف محافل بی ثمر نشود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها | جامع ترین وب سایت خبری شهرستان گنبدکاووس