شما اینجا هستید

اجتماعی » کریدور ریلی اینچه برون_طبس_بندرعباس پشتیبان دیگر مسیرها در شمال کشور است

به گزارش پایگاه خبری گنبدی ها، دکتر علی محمد زنگانه امروز پنجشنبه ۱۳ مهر در هفتاد و دومین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با حضور دکتر خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی، دکتر شادمهر، دکتر آریانپور، مهندس ایری و مهندس سنگدوینی نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی ، امام جمعه شهرستان، مدیران استانی و شهرستانی مرتبط، تجار، بازرگانان و فعالان اقتصادی در فرمانداری گنبدکاووس تصریح کرد: از فعالان اقتصادی استان که در جنگ اقتصادی تلاش می کنند تشکر می کنم و یکی از بهترین جلسات، جلسات شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی است و دلسوزی بخش خصوصی یکی از ارکان پیشرفت و توسعه است.

وی افزود: خوشبختانه پروژه شیرین سازی آب دریا خزر به مراحل نهایی رسیده و وضعیت خرید تضمینی به نقطه قابل قبولی رسیده و با تأیید سازمان برنامه و بودجه سرمایه گذار آمادگی اقدام دارد.

استاندار گلستان تاکید کرد: خوشبختانه اساسنامه منطقه آزاد اینچه برون با همراهی شما به تصویب رسید، طرح جامع آن انجام سد، و امیدواریم تا قبل سفر ریاست محترم جمهور هیات مدیران و مدیر عامل آن منصوب شود.

دکتر زنگانه خاطر نشان کرد: متاسفانه بانک های خصوصی نه عضو شورای بانک های استان هستند و به هیچ کس پاسخگویی ندارند، نیاز است ۸۰ درصد هزینه کرد آنها در استان صورت گیرد.

وی یادآور شد: سرمایه در گردش موضوع مهمی در امر تولید است و الزامی است که سیاست های انقباضی در برخی استان ها همچون گلستان انعطاف بیشتری صورت گیرد.

وی گفت: تقاضای افزایش سقف اختیارات بانک های استان را داریم چراکه بانک های استان به نسبت دیگر استان ها گردش مالی کمی دارند.

استاندار گلستان ادامه داد: سفر هیات گلستانی به ترکمنستان بسیار پراهمیت بود و تلاش داریم تردد مسافری، تجارت چمدانی را احیا کنیم و جاده ۲۲۰ کیلومتری بندر ترکمن باشی به بندر خشک اینچه برون که مطالعات آن انجام شده ، اجرایی شود.

لازم به ذکر است دکتر خاندوزی شامگاه چهارشنبه ۱۲ مهر با استقبال رسمی دکتر زنگانه استاندار گلستان وارد استان شد و صبح امروز وزیر امور اقتصادی و دارایی در بدو ورود به شهرستان گنبدکاووس به مقام والای شهدای گمنام ادای احترام کرد و سپس در هفتاد و دومین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در این شهرستان حاضر شد و در ابتدای آن از مهدی الفتی ژیمناست گلستانی و برنده مدال نقره مسابقات آسیایی هانگژو تقدیر کرد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها | جامع ترین وب سایت خبری شهرستان گنبدکاووس