شما اینجا هستید

آب و فاضلاب » تامین کمی و کیفی آب آشامیدنی ۳ هزار روستا در دولت سیزدهم انجام شد

به گزارش پایگاه خبری گنبدی ها و به نقل از خبرگزاری ایرنا، میثم جعفرزاده روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از روستاهای آق بند، اوچ قویی، نارلی داغ و دده الوم از توابع بخش مرزی داشلی برون گنبدکاووس در جمع خبرنگاران اظهار کرد: گلستان از رویکرد جهادی دولت سیزدهم در بحث آبرسانی روستایی بهره برد و از کل این روستاها، بیش از ۴۳۰ روستا با حدود ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار اولیه برای این استان بود که از جمله آن طرح آبرسانی روستایی نوار مرزی گنبدکاووس فجر پنج و ۶ است.

مشاور وزیر نیرو ادامه داد: آبگیری سد نرماب در مراحل پایانی قرار دارد اما با سرعت فعلی اجرا پروژه بهره‌مندی از تصفیه خانه و خط انتقال بیش از ۱۸ ماه زمان نیاز دارد که بتوانیم به صورت کلی تنش آبی را در این شهر برطرف کنیم.

جعفرزاده بیان کرد: قول دادیم در کنار پنج دستگاه تانکر آبرسانی موجود، سه دستگاه تانکر آبرسانی را ظرف یک ماه آینده به مجموعه شرکت آب و فاضلاب استان گلستان تحویل دهیم تا در حوزه شهرستان گنبدکاووس بتوانند خدمات رسانی به این مناطق داشته باشند.

فعال سازی بزرگترین مجمع خیران آب شرب کشور

مشاور وزیر نیرو افزود: بزرگترین مجمع خیران آب شرب کشور با هدف گذاری نزدیک به ۳ هزار روستا راه اندازی شد و امیدواریم بتوانیم از ظرفیت این خیران برای کمک به حل مشکلات آبی نوار مرزی گنبدکاووس هم استفاده کنیم.

وی اظهارکرد: با توجه به تاکید جدی رییس جمهور باید در انتهای دولت سیزدهم بتوانیم بحث برخورداری از آب را در مجموعه کشور در حوزه روستایی به بالای ۹۰ درصد برسانیم.

مسوول جهاد آبرسانی وزارت نیرو گفت: در بحث مجتمع آبرسانی فجر پنج و ۶ اعتباراتی را در حوزه محرومیت زدایی دیدم اما ردیف اعتباری آن کم بوده و با قرارداد مرحله دوم جهاد آبرسانی بین مجموعه قرارگاه امام حسن(ع) و وزارت نیرو مجتمع آبرسانی فجر پنح و ۶ با اعتباری حدود ۷۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شد.

جعفرزاده تاکید کرد: در مجموعه حوزه آبرسانی اولویت در گنبدکاووس مجتمع آبرسانی فجر پنج و ۶ است و هر اعتباری که بیاید ابتدا برای آنها در نظر خواهیم گرفت.

گنبدکاووس با ۴۱۱ هزار نفر جمعیت واقع در شرق استان گلستان ۶۵ هزار مشترک آب و فاضلاب شهری و ۳۶ هزار مشترک روستایی دارد.

منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها | جامع ترین وب سایت خبری شهرستان گنبدکاووس