شما اینجا هستید

استان گلستان » مسائل حوزه ورزش را جدی و حساس دنبال می‌کنیم

به گزارش پایگاه خبری گنبدی ها و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گلستان، دکتر علی‌محمد زنگانه شامگاه جمعه در دیدار صمیمی با اهالی ورزش استان گلستان، اظهار کرد: موضوع ورزش یک موضوع بسیار مهم است و من مسائل مربوط به ورزش را با حساسیت دنبال می‌کنم.

وی ادامه داد: استان گلستان مهد ورزشکاران در رشته‌های مختلف است و کسب ۵۶ مدال فراملی توسط ورزشکاران استان نشان دهنده بخشی از این استعدادها و توانمندی جوانان گلستان در عرصه ورزش است.

استاندار گلستان خاطرنشان کرد: دعوت بیش از ۴۰۰ ورزشکار به اردوهای ملی و عضویت ثابت ۱۵۰ ورزشکار در تیم‌های ملی در سال ۱۴۰۱ یکی دیگر از نشانه‌های توانمندی جوانان گلستانی در عرصه ورزش است.

زنگانه بیان کرد: تلاش ما بر این بوده در سال ۱۴۰۱ پروژه‌های نیمه تمام ورزشی که از اهمیت بالایی برخوردار است با اولویت تکمیل شود که در سال گذشته بیش از ۲۰ پروژه ورزشی تکمیل و به بهره‌برداری رسید.

وی اضافه کدر: در راستای رفع چالش‌های حوزه ورزش، ۲۱۸ میلیارد تومان در سفر رئیس جمهور به گلستان برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام مصوب شد.

استاندار گلستان گفت: یکی از پروژه‌های مورد مطالبه مردمی، تکمیل استادیوم ورزشی ۶ هزار نفری کریم‌آباد بود که پس از ۱۰ سال توقف، با اعتبار ۱۵۰ میلیارد تومانی آغاز شد.

زنگانه بیان کرد: یکی از چالش‌های مهم استان گلستان در گذشته نبود چشم‌انداز و برنامه جامع و استراتژیک پیشرفت استان است که ارتقاء درآمد سرانه استان از نصف میانگین کشوری به میانگین کشوری در افق سال ۱۴۰۴ یکی از مهمترین برنامه‌های ما در دولت سیزدهم است.

وی افزود: در طول استقرار دولت سیزدهم در استان بر اساس برنامه‌های بالادستی، تدوین ۳۱ سند بخشی با حضور بیش از ۵۰۰ نفر از پژوهشگران در حال اتمام است.

استاندار گلستان بیان کرد: نگاه ما بر این است استان گلستان باید به هاب پروتئین منطقه تبدیل شود و برای رسیدن به این امر مهم دارای برنامه‌ هستیم.

زنگانه گفت: اگر می‌خواهیم استان گلستان پیشرفت کند و به جایگاه واقعی برسد، همه ما باید در تمام بخش‌ها تلاش شبانه‌روزی کنیم زیرا گلستان از یک عق ماندگی تاریخی رنج می‌برد.

وی اضافه کرد: یک اقدام مهمی که اواخر سال گذشته رقم خورد، آغاز اجرای پروژه فیبر نوری در شهرهای استان گلستان بود و برنامه بر این است به زودی کل شهرهای استان گلستان پروژه فیبر نوری اجرا شود.

استاندار گلستان خاطرنشان کرد: یکی از زیرساخت‌های توسعه موضوع شبکه الکترونیک و اینترنت است و توسعه شبکه اینترنتی یکی از مطالبات مردم و بسیاری از سرمایه‌گذاران استان بود که در دولت سیزدهم در استان گلستان در حال تحقق است.

زنگانه تاکید کرد: سعی ما دو دولت سیزدهم بر این است در تمام زمینه‌ها بتوانیم اقدام موثری برای مردم استان انجام دهیم.

وی افزود: در موضوع صادرات کالا، در بدو ورود دولت سیزدهم میزان ترددها از مرز و گمرک اینچه برون به حداقل رسید که بر اساس رایزنی‌های صورت گرفته و امضای سند یادداشت تفاهم ملی و استانی با کشور ترکمنستان در حضور روسای محترم جمهوری دو کشور، تردد کامیون‌ها از صفر به میانگین حدود ۱۰۰ کامیون در طول روز افزایش یافته است.

استاندار گلستان بیان کرد: این در حالی است که در سال ۱۴۰۱ صادرات کالای غیرنفتی به میزان ۲۶ درصد با ارزش ۲۳۵ میلیون دلار به ۳۳ کشور دنیا، رشد داشته است.

زنگانه بیان کرد: همچنین در افق ۱۴۰۴، ارتقا صادرات استان به میزان ۵۰۰ میلیون دلار برنامه ریزی و هدف گذاری شده است.

استاندار گلستان تاکید کرد: با دستور ویژه رئیس جمهور محترم در سفر استانی به استان گلستان، تا پایان سال ۱۴۰۱ تعداد ۸۲ بنگاه و شرکت نیمه فعال، راکد و تعطیل با سرمایه گذاری بیش از ۶۳۵ میلیاردتومان و ایجاد اشتغال برای ۸۳۹ نفر احیا و راه اندازی شدند.

زنگانه گفت: یکی از مشکلات کشاورزان در استان گلستان تعیین قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی به ویژه گندم بود که در سال گذشته قیمت خرید تضمینی گندم بیش از ۲ برابر افزایش پیدا کرد و از ۵ هزار و ۵۰۰ تومان به ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان رسید.

وی اضافه کرد: میزان خرید تضمینی از ۴۰۰ هزار تن در سال قبل به بیش از ۸۴۰ هزارتن رسید و قیمت خرید تضمینی کلزا از ۱۶ هزار و ۵۰۰ تومان به ۲۳ هزار تومان ارتقا یافت و گلستان تنها استان کشور بود که با رقمی بالاتر از قیمت مصوب کشوری، کلزا را خریداری کرد.

استاندار گلستان تصریح کرد: همچنین همه مطالبات کشاورزان عزیز گلستانی در سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ در کوتاه‌ترین زمان پرداخت شد و تلاش برای خرید تضمینی محصولات کشاورزی بر اساس کیفیت تا حصول نتیجه ادامه دارد.

زنگانه گفت: کسب رتبه اول کشوری در توسعه کشت قراردادی گندم از ۷ هزار به ۷۰ هزار هکتار، توتون یک هزار و ۵۰۰ هکتار، پنبه ۱۸ هزارهکتار، توسعه دامپروری قراردادی با اولویت عشایر بخشی از مهمترین اقدامات انجام شده در بخش کشاورزی بوده است.

وی تاکید کرد: پروژه پتروشیمی گلستان با بیش از ۹۰ هزار نفر در سال ۱۳۸۴ کلنگ‌زنی شد که متاسفانه بنا به دلایل متعددی این پروژه متوقف شد.

استاندار گلستان گفت: با سفر رئیس دستگاه قضا تفویض اختیار کامل به رئیس کل دادگستری استان صورت گرفت و پس از آن با عنایت ویژه رئیس محترم جمهور در سفر هیئت دولت به استان گلستان و دستور صریح و اکید ایشان مقرر شد پتروشیمی گلستان تعیین و تکلیف گردد.

زنگانه بیان کرد: امروز پس از چند ماه همراهی و هماهنگی نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و دستگاه‌های اجرایی و نظارتی و طی مراحل سنگین و پیچیده اداری و حقوقی، هلدینگ خلیج فارس به عنوان سهامدار و سرمایه گذار جدید اجرا و اتمام پروژه را در قالب سند همکاری مشترک تعهد کرده است.

وی اضافه کرد: در فاز نخست، هلدینگ خلیج فارس با سرمایه گذاری بیش از ۴۰ هزارمیلیارد تومان در پتروشیمی گلستان باعث افزوده شدن ۵۰ هزار میلیارد تومان به تولید ناخالص استان و البته رفع بلاتکلیفی سهامداران خواهد شد.

استاندار گلستان گفت: در حال حاضر با برگزاری مجمع عمومی دوم در روزهای آینده، با حضور رئیس جمهور به گلستان آغاز عملیات فاز اجرایی پروژه را شاهد خواهیم بود.

گفتنی است، در پایان این مراسم از قهرمانان و خیران ورزشی و روسای هیات‌های ورزش استان تجلیل شد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها | جامع ترین وب سایت خبری شهرستان گنبدکاووس