شما اینجا هستید

استان گلستان » بیش از ۵۲ هزار فرهنگی از طرح اسکان نوروز ۱۴۰۲ استفاده کردند

 به گزارش پایگاه خبری گنبدی ها و به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش گلستان، عصر دوشنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۲، اولین جلسه شورای آموزش و پرورش استان در محل سالن جلسات کانون طه گرگان برگزار شد.

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان در نشست شورای آموزش و پرورش گلستان، گفت: این اداره کل اسکان ۱۰۰ هزار فرهنگی را در تعطیلات تابستان امسال تدارک دیده است.

وی ادامه داد: در تعطیلات نوروز امسال (۲۴ اسفندماه سال ۱۴۰۱ تا ۱۳ فروردین سال ۱۴۰۲) ۵۲ هزار و ۵۵۸ فرهنگی از طرح اسکان این اداره‌کل استفاده کردند که نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۲۵ درصد رشد دارد.
به گفته نظری، امسال آموزش و پرورش گلستان ۱۶۶ مدرسه با هزار و ۲۱۲ کلاس را برای ستاد اسکان نوروزی استان فعال کرده بود.

نظری همچنین با اشاره به همکاری با اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان از برگزاری شهرگردی و استان گردی و بازدید از مکان های فرهنگی و تاریخی و تفریحی استان خبرداد و گفت: در این دوره پیوست های فرهنگی و ورزشی خوبی برای مسافران از جمله مسابقات ورزشی، افطاری ساده، نمایشگاه های پیشگیری آسیب‌های اجتماعی و … تعبیه شد.

سیدرضا نظری با تبریک پیشاپیش هفته معلم و گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری، این مناسبت را ارزشمند توصیف، و با تشریح کمیت و کیفیت مطلوب برنامه های پیشنهادی آموزش و پرورش در این هفته، بر هم افزایی و مشارکت همه دستگاه ها در تدارک با شکوه این هفته تاکید کرد.

سیدرضا نظری با تشریح روند انتخاب معلم نمونه، گفت: با بررسی مدارک سه هزار و ۶۷۳ نفر، یک‌هزار و ۲۱۷ نفر از فرهنگیان ثبت نام شده به مرحله استانی راه یافته که از سوی گروه ارزیاب استانی، ۶۲ معلم نمونه تا ۲۵ فروردین ماه امسال معرفی، که از این تعداد، ۲۲ نفر در مقطع ابتدایی،۲۰ نفر در مقطع متوسطه اول و ۲۰ نفر در مقطع متوسطه دوم به عنوان معلم نمونه استان انتخاب خواهند شد.

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان، نواختن زنگ سپاس معلم، دیدار معلمان با نمایندگان مجلس شورای اسلامی، دیدار با نماینده ولی فقیه در گلستان، برپایی رقابت‌های ورزشی، دیدار با خانواده معظم ایثارگران فرهنگی، برپایی مراسم استانی تجلیل از معلمان نمونه را از مهمترین ویژه برنامه‌های تدارک دیده شده گرامیداشت مقام شامخ معلم در اردیبهشت ماه سالجاری برشمرد.

سیدرضا نظری با تاکید بر اهمیت و حساسیت آزمون های نهایی پیش رو گفت: با توجه به تاثیر ۴۰ درصدی قطعی آزمون های نهایی در کنکور سراسری آینده باید هم افزایی با سایر دستگاه های مرتبط و تاثیرگذار صورت پذیرد، هر امتحان نهایی باید به مثابه یک آزمون کنکور سراسری برگزار شود.

نظری با اشاره به اینکه فرصت اندکی تا زمان برگزاری آزمون امتحانات نهایی دانش آموزان استان داریم، افزود: برای برگزاری این رویداد و نقش موثر آن در موفقیت دانش آموزان استان برای رقابت در کنکور سراسری، همکاری دستگاه‌های مرتبط استانی را بیشتر می‌طلبد.

وی بیان کرد: مطابق داده‌های آماری مسوولان آموزش و پرورش گلستان، امسال ۳۰ هزار نفر واجد شرایط شرکت در کنکور سراسری در این استان برآورد می‌شود.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گلستان هم با تاکید بر استفاده از تمام ظرفیت دستگاه‌های استان در تجلیل از مقام شامخ معلم در استان، گفت: پیشنهاد می‌شود در قدردانی از زحمات این قشر، سرود فاخر در وصف آن تولید شود که این اداره‌کل آمادگی همکاری در این زمینه را دارد.

فرهاد سمیعی، قول پیگیری مقدمات حمایت استانی در برگزاری هر چه بهتر آزمون امتحانات نهایی دانش‌آموزان استان برای موفقیت در کنکور سراسری را داد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها | جامع ترین وب سایت خبری شهرستان گنبدکاووس