شما اینجا هستید

تیتر1 » یادداشتی بر مطالب “صدایی که باید شنیده شود”/”علاج واقعه را قبل از وقوع باید جست”

در زمان سکوت شما زنگ های حرکت دلسوزان شهرستان به صدا درآمده بود و شما نشنیدید و وقتی تلاش ها در تخصیص زمین نتیجه داد صدایتان درآمد، مطالبه بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی!!! تو خود بخوان حدیث مفصل از این مجمل…

و اما در باب اینکه علاج واقعه را قبل از وقوع باید جست … سال هاست فاجعه خشکسالی و بی آبی گریبان مرزنشینان عزیزمان را گرفته است، ۱۴روستای بخش داشلی برون، ۴روستای بخش مرکزی و ۱۲ نقطه جمعیتی گنبدکاووس در حال حاضر با تانکر آبرسانی می شود، سال هاست که این روند فرسایشی مهاجرت به شهرها ادامه دارد و تا کنون صدایی از شما به اصطلاح مطالبه گران بر نیامده است و درست در زمانی که مسئولان اقدامات بنیادین جهت رفع مشکل بی آبی مرزنشینان انجام می‌دهند و تلاش ها در حال به نتیجه رسیدن است مردم را به اجتماع و کمپین در شرایط کنونی فرامی‌خوانید تا جو جامعه ملتهب شود.

با توجه به موارد یاد شده از برگزارکنندگان کمپین های اخیر باید پرسید چرا این کمپین ها را برای امور مهم و مفیدی مانند نهال کاری تشکیل نمی دهند؟ چرا در زمان به نتیجه رسیدن تلاش های دولتمردان باید چنین کمپین هایی تشکیل و با ایجاد جو رسانه‌ای مصادره به نفع افراد خاص انجام شود؟!

مردم باید در تشخیص نیت تشکیل کمپین ها بیشتر تحقیق کنند و قبل از پیوستن به هر کارزاری در مورد تلاش های انجام شده برای مسائل شهرستان از مسئولان سوال کنند. کمپین ها برای افزایش توان جمعی و حل مشکلاتی که به مشارکت اجتماعی نیاز دارد تشکیل می‌گردد نه مسائلی که راهکار خود را پیدا کرده و متولی آن در حال انجام کار و اقدامات تحولی می باشد.

بیایید برای حل مشکل ریزگردها که نیاز به توان جمعی برای توسعه فضای سبز شهرستان دارد کارزار تشکیل دهیم و شعار هر گنبدی یک نهال را در خانه، محل کار و محل تحصیل و شهر و روستایمان اجرایی کنیم. به امید روزی که دست در دست هم دهیم به مهر _ گلستان خویش کنیم آباد!

نگاهی گذرا به اقدامات انجام شده یکساله دولت مردمی آیت الله رئیسی در جهت رفع کمبود آب مرز نشینان:

۱٫ تکمیل مخزن ۲۰۰۰ متر مکعبی اگری بوغاز با اعتبار ۴ میلیارد تومان و ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی

۲٫ حفر و تجهیز چاه در محدوده روستای اگری بوغاز بخش با ۵ میلیارد تومان اعتبار

۳٫ احداث ۳ باب مخزن پیش ساخته کرند و تنگلی با اعتبار ۵ میلیارد تومان

۴٫ اجرای خط انتقال خیرخوجه علیا به سمت قیزلر با ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی با ۲٫۵ میلیارد تومان اعتبار

۵٫ بهره برداری از شبکه توزیع آب شرب روستای هوتن با ۳٫۵ میلیارد تومان اعتبار

۶٫ رایزنی مسئولان برای اجرای خط فجر نوار مرز با قرار گاه خاتم و استفاده از اعتبارات ملی که در حال انجام است.

۷٫ تکمیل طرح آبرسانی به شهر گنبدکاووس، مینودشت و روستاهای نوار مرزی طی سالهای ۱۴۰۱ تا ۱۴۰۳ با ۱۵۰ میلیارد تومان از محل مصوبات سفر ریاست جمهوری

۸٫ اختصاص سه تانکر آبرسانی که به ناوگان آبرسانی اضافه خواهد شد.

۹٫ یک میلیارد تومان برای کمک به ناوگان آبرسانی تا هفته آینده تخصیص می یابدکه ۴ تانکر آبرسانی با این اعتبارات تعمیر و به ۲ تانکر ناوگان آبرسانی اضافه خواهد شد.

 

محسن علی پور – پایگاه خبری گنبدی ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها | جامع ترین وب سایت خبری شهرستان گنبدکاووس