شما اینجا هستید

اجتماعی » ایجاد تنش اجتماعی به دلیل عدم توجه به ترافیک شهری در گنبدکاووس

به گزارش پایگاه خبری گنبدی ها و به نقل از خبرگزاری فارس، مهدی دهرویه در جلسه شورای ترافیک اظهار کرد: وضعیت گنبدکاووس به لحاظ ترافیکی اصلا خوب نبوده و این سبب مشکلاتی شده است. زیرساخت های اولیه برای کنترل و مهار ترافیک و روان سازی آن وجود ندارد.

وی تصریح کرد: از تمام ظرفیت های شهر برای روان سازی و کاهش بار ترافیکی استفاده شود و تمامی تصمیمات اتخاذ شده در شورای ترافیک کارشناسی و دقیق باشد.

فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس خاطرنشان کرد: جلسه ای با شعار” مسیر نو، تجربه نو” با حضور فرماندار و شهردار کلاله، مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری و همچنین مدیرکل امور شهری استانداری گلستان برگزار شد و تمام تلاش ما در این جلسه این بود تا مسافران نوروزی از دو شهر گنبدکاووس و کلاله به عنوان گذرگاه استفاده نکرده و ماندگاری مسافران در این دو شهر افزایش پیدا کند.

وی با اشاره به احضار سه مدیر شهرستانی برای ساماندهی و رفع مشکل ترافیکی توسط دستفروشان میوه در مسیر جاده گنبدکاووس به آزادشهر توسط دادستان ادامه داد: برای رفع این مشکل باید طرح جایگزینی پیدا کنیم تا امرارمعاش این افراد آسیب نبیند و تمامی آسیب های ان را پیش بینی کنیم.متاسفانه فرهنگ غلط ما این است که مایحتاج و میوه خود را از دستفروشان کنار جاده تهیه می کنیم و چه بسا کیفیت این کالاها مناسب نباشد.فرهنگ سازی در این راستا نیز مدنظر قرار گیرد‌.

دهرویه با اشاره به ترویج فرهنگ دوچرخه سواری در جامعه گفت: بسیاری از هموطنان برای کارهای جزئی خود از خودروی سواری شخصی استفاده می کنند در صورتی که انجام همین کار با استفاده از دوچرخه و یا پیاده روی به عنوان یک ورزش سالم امکان پذیر بوده که ضمن سلامتی سبب کاهش هزینه ها، کاهش مصرف بی رویه سوخت، کاهش الودگی هوا و غیره می شود.

رئیس پلیس راهنمایی رانندگی گنبدکاووس گفت: طرح ترافیکی ویژه نوروز ۱۴۰۲ با هدف کاهش ترافیک و روان سازی ان از ۱۵ اسفندماه امسال اجرا می شود و در این راستا انتظار می رود دستگاه های اجرایی مرتبط همکاری و هماهنگی لازم را داشته باشند‌.

سرهنگ مسعود بارانی اظهار کرد: برای ترویج فرهنگ ترافیکی شهر، بنرها و تابلوهایی در قالب شعارهای ترافیکی و یا مطالب خاص این موضوع تهیه و در سطح شهر نصب می شود.

وی تصریح کرد: دوربین های ترافیکی سیستم های جانبی آن در نقاط حساس و پرتردد برای روان سازی ترافیک و عامل بازدارندگی از دو سه روز اینده در سطح شهر نصب و فعال می شود.

رئیس پلیس راهنمایی رانندگی گنبدکاووس خاطرنشان کرد: خط کشی خیابان های اصلی برای کاهش بار ترافیکی و مبلمان شهری و همچنین شناسایی پارکینیگ های موقت توسط شهرداری انجام شده ومسیر پارکینیگ ها برای دسترسی اسان مسافران علامت گذاری و با بنر و تابلوهای ویژه مشخص شود.

منبع خبر: خبرگزاری فارس

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها | جامع ترین وب سایت خبری شهرستان گنبدکاووس