شما اینجا هستید

اجتماعی » گنبدکاووس در مسیر تحقق مصوبات سفر رئیس جمهور به گلستان

به گزارش پایگاه خبری گنبدی ها و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی فرمانداری ویژه ، استان گلستان در تاریخ ۱۳اسفند ماه ۱۴۰۰ میزبان رئیس جمهور و هیات دولت در شانزدهمین سفر استانی بوده است آیت الله سیدابراهیم رئیسی، در این سفر استانی ضمن شرکت در شورای اداری استان و بازدید از طرح‌ اقتصادی و عمرانی استان گلستان در بازدیدهای سرزده با مردم در بازارچه گمرک اینچه برون شهرستان گنبدکاووس نیز دیدار کرد.

ره آورد سفر رئیس جمهور دولت سیزدهم به استان گلستان تصویب و ابلاغ ۱۱۴مصوبه با اعتباری بالغ بر ۱۱ هزار و ۷۸۷ میلیارد تومان تملک دارایی های سرمایه ای، ۷۴۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه و ۱۲ هزار میلیارد و ۹۵۴ تومان تسهیلات سرمایه گذاری و اشتغال زا و ۴۵۰ میلیون یورو تسهیلات ارزی بوده است.

علی محمد زنگانه استاندار گلستان نیز امسال با اعلام تشکیل ستاد ویژه پیگیری مصوبات سفر رییس جمهوری به این استان، همه دستگاههای اجرایی به ویژه فرمانداران را موظف به پیگیری و اجرای مصوبات سفر کرد. بی شک تحقق و اجرای مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان رشد و توسعه متوازن کل استان و بویژه شهرستان قهرمان پرور گنبدکاووس را در پی خواهد داشت.

معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس سهم شهرستان گنبدکاووس از مصوبات و اعتبارات سفر ریاست جمهوری به استان گلستان ۶۶ پروژه با اعتبار یک هزار و ۸۰۴ میلیارد تومان است.

مهدی دهرویه افزود: پروژه های سفر ریاست جمهوری با سه ماهیت استانی،شهرستانی و خاص به تصویب رسیده اند که ۲۳ پروژه دارای ماهیت شهرستانی ، ۱۵ پروژه ماهیت استانی و ۲۹ پروژه الزامی خاص را شامل می شود.

وی با بیان اینکه اعتیارات سفر ریاست جمهوری در فاصله سالهای ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۳ تخصیص دارد یادآور شد: پیگیر تحقق مصوبات سفر هستیم و بدنبال رفع موانع موجود در این مسیر قدم های خوبی نیز برداشته ایم.

وی بالاترین رقم اعتبارات را در بخش راه وشهرسازی با ۹۰۴ میلیارد تومان و مهمترین پروژه را زیرساخت های مرکز لجستیک راه آهن مرزی اینچه برون با اعتباری بالغ بر ۸۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: جهادکشاورزی با ۴۰۶ میلیارد تومان اعتبار، وزارت نیرو با ۳۷۴ میلیارد تومان در رده پر اعتبارترین پروژه های سفر ریاست جمهوری در شهرستان گنبدکاووس قرار دارند که درصورت اجرای کامل این مصوبات می توان شاهد حل بسیاری از مشکلات از جمله موضوع فاضلاب شهری، تامین برق و کاهش قطعی برق،موارد مربوط به بهداشت و درمان،ورزش شهرستان و… و رشد و توسعه همه جانبه شهرستان خواهیم بود که عزم جدی کلیه مسئولین و دستگاه های اجرایی شهرستان و همراهی مردم و اصحاب رسانه می تواند این امر را تسهیل کند.

دهرویه با اعلام ۱۰۰ درصد پیشرفت فیزیکی پروژه های پزشکی قانونی، آکادمی والیبال، تصفیه خانه شهرک صنعتی گفت: پیشرفت فیزیکی پروژه های سفر در حوزه آموزش و پرورش ۴۰ درصد، حوزه نیرو ۴۷ درصد، ورزش ۸۰ درصد و کار تعاون ورفاه اجتماعی ۷۵ درصد ، آبرسانی به نوار مرز ۵۶ درصد و فاضلاب شهر گنبدکاووس ۸۶ درصد و استخر دانش آموزی ۹۷ درصد، هواشناسی ۸۲ درصد می باشد.

وی سهم تسهیلات تکلیفی و قرض الحسنه را ۲ هزارو ۲۰۰میلیارد و ۷۲۴ میلیون تومان عنوان کرد که به منظور ایجاد عدالت و توازن شهرستانی در نظر گرفته شده است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها | جامع ترین وب سایت خبری شهرستان گنبدکاووس