شما اینجا هستید

اقتصادی » شادکام: تحویل بخشی از واحدهای مسکن ملی گنبدکاووس تا پایان سال

مهندس قاسم شادکام معاون اداره کل و رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان گنبدکاووس با اعلام این خبر افزود: در حال حاضر پیمانکار اقدام ملی مسکن در این شهرستان بنیاد مسکن استان گلستان می باشد که چهار بلوک ساختمانی که شامل دو بلوک ۱۶ واحدی و ۲ بلوک ۳۲ واحدی که مجموعه ۹۶ واحد رو تشکیل می دهد توسط بنیاد مسکن گنبد در حال احداث می باشد و تلاش خواهیم کرد که یکی از بلوک های ۳۲ واحدی حداقل تا پایان امسال تحویل متقاضیان شود.

وی در ادامه در رابطه با پیشرفت پروژه بیان کرد: تا به اینجا کار در مرحله اتمام سفت کاری تاسیسات مکانیکی پروژه ۹۶ واحدی سایت بهارستان می باشد و کاملا از پیمانکار از حیث پیشرفت پروژه راضی هستیم و طبق اطلاع رسانی و آماری که داریم بالای ۸۰ درصد از متقاضیان به تعهد خودشان در رابطه با پرداخت آورده نقدی خود عمل کردند،متقاضیانی هم که نتوانستد به تعهد خودشان کامل عمل کنند دوباره فرصت لازم جهت پرداخت داده خواهد شد.

رئیس اداره راه و شهرسازی گنبدکاووس در رابطه با سرعت روند ساخت پروژه ۹۶ واحدی مسکن ملی در گنبدکاووس بیان کرد: یکی از علت های کندی که در روند پروژه های نهضت ملی شهرستان گنبد کاووس داشتیم تامین زمین برای این پروژه بود که طبق قانون جهش تولید مسکن دستگاه اجرایی ملزم به تامین زمین مازاد خود برای پروژه های نهضت ملی مسکن برای اداره راه و شهرسازی به عنوان مجری این پروژه هستند.

مسکن ملی ۹۶ واحدی شهرگنبدکاووس

نمای کلی از پروژه ۹۶ واحدی

وی افزود: خدا رو شاکریم توانستیم اراضی خوبی را برای پروژه های نهضت ملی مسکن را برای دو سال آینده تهیه کنیم، همچنان که برخی از دستگاه ها که طبق قانون جهش تولید مسکن ملزم به تامین زمین نیستند مثل بنیاد مستضعفان و دستگاه های دیگر تفاهمنامه ای بستیم تا از این طریق نیز بخشی از زمین های باقیمانده را تأمین کنیم تا برای چهار سال آینده مشکلی از این بابت نداشته باشیم .
مهندس شادکام تاکید کرد، تا الان بیش از ۱۲ هزار نفر در سایت نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند، که بیش از ۹۷ درصد از متقاضیان پالایش شدند که بیش از ۸ هزار نفر واجد شرایط شناخته شدند. که برای ساخت واحد های ساختمانی به توجه بررسی های اداره کل راه شهرسازی استان گلستان برای شهرستان نیاز به حداقل ۱۵۰ هکتار زمین می باشد که مستلزم پای کار آمدن همه دستگاه های اجرایی طبق قانون جهش تولید مسکن می باشد.

وی با تاکید بر اولویت همکاری با پیمانکار بومی جهت ساخت پروژه ها بیان کرد، در بحث ساخت جلسات متعددی با انبوه سازان و پیمانکاران تشکیل شده و بعضا تا الان به هیچ نتیجه خاصی نرسیدیم.در یک یا دو هفته آینده جلسه نهایی هم گذاشته می شود تا تکلیف نهایی این موضوع مشخص شود که در صورت همکاری با پیمانکاران بومی ما بسیار خرسند خواهیم بود . چرا که اولویت استفاده از نیروهای بومی منطقه می باشد.
مهندس شادکام با اشاره به نیاز به زمین جهت اجرای پروژه های اقدام ملی در گنبدکاووس بیان کرد،پروژه های جدید پس از پروژه ۹۶ واحدی بهارستان که در شرف شروع مقدمات ساخت می باشد زمینی به مسافت دو هکتار روبروی شرکت نفت شهرستان گنبد کاووس می باشد که متعلق به جهاد کشاورزی بوده که طبق قانون جهش تولید مسکن به اداره راه و شهرسازی واگذار گردید.

 

مسکن ملی ۹۶ واحدی شهرگنبدکاووس

مسکن ملی ۹۶ واحدی شهرگنبدکاووس

وی افزود،علاوه بر زمین مذکور حدود ۵۶ هکتار زمین از مرکز تحقیقات کشاورزی طبق قانون جهش تولید سند آن ها را در یافت کردیم که احتمالا ۱۰ هکتار دیگر نیزبه آن افزوده خواهد شد . این زمین ها در ضلع شرقی مجموعه سوارکاری شهرستان گنبد کاووس یا ضلع شمالی شهرک فرمانداری قرار گرفته است . زمین دیگر نیز به مساحت ۲۴ هکتار در ضلع شرقی دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان گنبد کاووس نیز انجام پذیرفته است که در طی مراحل مقدماتی قرار دارد .تعداد متقاضیان ما بسیار زیاد هست ما تکلیف داریم به تعداد ثبت نامی متقاضیان زمین تامین و کارسازی انجام دهیم .

 

قیمت تمام شده پروژه سایت بهارستان شهرستان گنبد کاووس

مهندس شادکام بیان کرد، پروژه ۹۶ واحدی سایت بهارستان اولین و تنها پروژه ای هستش در سطح استان که در این سطح از پیشرفت سازه قرار دارد . که احتمالا اولین پروژه ای نیز هست که تا پایان امسال به بهره برداری کامل می رسد. پروژه های دیگر تا به اینجای کار در مرحله فونداسیون و حتی تکمیل سقف ها قرار دارند . در مراحل اولیه چون روند ساخت این واحد ها شفاف نبود ،طبق آماری که از طرف بنیاد مسکن به ما اعلام شده است تا الان مبلغ ۲۴۰ میلیون تومان مردم باید آورده اولیه واریز میکردند . در ارتباط با قیمت اولیه ما جلسات متعددی داشته ایم که حتی برای تعیین قیمت علی الحساب اعلام کنند . که بنیاد مسکن و معاونت شهری بنیاد مسکن استان قرار شد که برآورد خود را انجام بدهند و به ما یک قیمت علی الحساب اعلام کنند . که به عنوان پیمانکار مجموعه به ما اطلاع دهند . که تا به این جای کار و به علت دلایل مختلفی چون نوسان قیمت ها به ما اعلام نشده است .
وی ادامه داد، که البته پیمانکار تا به اینجای کار از مبلغ آورده متقاضیان و وام هر مبلغی که آزاد شده بنیاد مسکن با خرید مصالح و پیش برد روند ساخت به نقش خود به عنوان پیمانکار ایفا نموده است .که همین مسائل باعث شد نوسانات قیمت ها و.. با تدابیری که بنیاد داشته کمتر با این مشکلات برخورد داشته باشه .

 

وضعیت پروژه های نهضت ملی مسکن شهری استان گلستان (تا پایان آبان ۱۴۰۱)

گزارش و مصاحبه از عادل خوجه /

منبع تصاویر پوستر از اداره راه و شهرسازی استان گلستان

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها | جامع ترین وب سایت خبری شهرستان گنبدکاووس