شما اینجا هستید

اخبار گنبد » طرح ملی مسکن از اولویت های حوزه عمرانی است

به گزارش پایگاه خبری گنبدی ها، حمید گوگلانی در نشست با روسای بانکهای عامل تسهیلات دهنده در حوزه مسکن روستایی گفت: در راستای تاکیدات رییس جمهور در حوزه مسکن روستایی ، استان گلستان سال گذشته رتبه ۵ کشور را کسب کرد اما این عملکرد در ۴ ماهه نخست امسال در گنبدکاووس قابل قبول نیست.

وی با اشاره به قانون جهش تولید، طرح ملی مسکن را از اهم اولویتهای کشور در حوزه عمرانی دانست و افزود: امسال ساخت ۱۶۴۰ واحد مسکن روستایی با اعتبار ۳۲۸ میلیارد تومان تامین اعتبار و ابلاغ شده است.

وی با بیان مطالبه گری استانداری در زمینه جذب تسهیلات مسکن روستایی از فرمانداری افزود: فرمانداری نیز همین مطالبه گری را از بانکها در راستای خانه دار کردن مردم دارد و عدم عمل به تعهدات در تخصیص ۲۰ درصد از تسهیلات به بخش مسکن مشمول ماده ۵۹۸  خواهد شد که بسیار جدی است.

وی همچنین یاداور شد بانک هایی که در تحقق سهمیه ابلاغی و انعقاد قرارداد با متقاضیان تعلل کنند و طرح نهضت ملی مسکن که از اولویت های اهم دولت مردمی بوده قصور نمایند ، قصور آنها به استانداری و مدیران عامل مربوطه و اداره کل بازرسی جهت اتخاذ تصمیم منعکس خواهد شد .

وی با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم ” هر کس به خدا و قیامت اعتقاد دارد باید به تعهداتش وفا کند  گفت: یکی از مصادیق این حدیث وفای روسای بانک ها در تحقق سهمیه ابلاغی ساخت مسکن می باشد .

معاون عمرانی فرمانداری ویژه خاطرنشان کرد: در ضمانت  مسکن روستایی اگر یک شخصی علاقمند به آوردن ضامن باشد این مستثنیات بوده وبه منزله تسری دادنش به عموم نیست چرا که طبق مصوبه هیات وزیران و شورای مسکن استان ، ضمانت مسکن روستایی به صورت سفته زنجیره ای است و در این خصوص روسای بانک ها ملزم به اجرای مر قانون می باشند .

به گفته وی هر دو هفته در شهرستان شورای مسکن تشکیل خواهد شد که یکی از این جلسات با روسای بانک ها خواهد بود و رییس شورای بانک ها در شهرستان ملزم است به صورت هفتگی در نحوه انعقاد قراردادها هم از لحاظ کمی وهم از لحاظ کیفی به فرماندار محترم و معاونت عمرانی گزارش کنند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها | جامع ترین وب سایت خبری شهرستان گنبدکاووس