شما اینجا هستید

اجتماعی » فرماندار ویژه گنبدکاووس با ائمه جمعه شهرستان دیدار کرد

به گزارش پایگاه خبری گنبدی ها، مهدی دهرویه در نشست با حجت الاسلام ترابی امام جمعه گنبدکاووس، به بیان دلایل، الزامات و ضرورت تخریب آب بندانها، در خصوص توزیع عادلانه آب رودخانه گرگانرود برای همه بهره‌برداران پرداخت.

فرماندار ویژه با تاکید بر اینکه وجود آب بندانها باعث آثار سوء زیست محیطی به ماهیان آب شیرین دریا در محل اتصال دریا و کاهش نامتوازن محصولات کشاورزی می‌شود افزود: اقدامات اقناع سازی و جلسات متعدد با متولیان و مردم انجام شده است و با تقاضای تخریب داوطلبانه آب بندانهای بستر گرگانرود، بسته تشویقی سرمایه گذاری نیز در اختیار صاحبان آب بندانهای تخریبی قرار خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: با پیگیریهای صورت گرفته امکان سرمایه گذاری در سایت میگوی گمیشان برای پرورش دهندگان ماهی با تسهیلات ویژه فراهم شده و فعالان بخش شیلات می‌توانند از مزایای سرمایه گذاری در این سایت و یا تشکیل شرکت تعاونی در خارج بستر گرگانرود و پرورش ماهیان خاویاری و همچنین تسهیلات تبصره ۱۶ و ۱۸ اشتغالزایی بهره‌مند شوند.

حجت الاسلام والمسلمین محمود ترابی نیز در این نشست ضمن تشکر از اهتمام و رویکرد دولت بر محور عدالت در همه عرصه هاوضرورت همراهی همه مردم و از در نظر گرفتن بسته های تشویقی دولت برای صاحبان آب بندانها بستر گرگانرود تقدیر کرد.

آخوند نوری زاد: از اقدام عدالت محور دولت در همه عرصه ها تشکر می کنم

معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس در نشست با آخوند عبدالباسط نوری‌زاد و آخوند جاور همچنین با اعلام دلایل تخریب آب بندان ها به منظور توزیع عادلانه آب رودخانه گرگانرود اظهار داشت: وجود آب بندانها موجب اثرات زیست محیطی و کاهش نامتوازن محصولات کشاورزی خواهد شد.

وی افزود: اقدامات اقناع سازی و جلسات متعدد با متولیان و مردم انجام شده است و در صورت تقاضای تخریب داوطلبانه آب بندانهای بستر گرگانرود بسته تشویقی سرمایه گذاری در اختیار صاحبان آب بندانهای تخریبی وفعالان این عرصه قرار خواهد گرفت.

وی با تاکید بر اقناع سازی طرح و اعتمادسازی در بین مردم افزود: علاوه بر تخریب آب بندانهای غیرمجاز باید بر وضعیت برداشت از آب سد نیز نظارت ویژه شود

وی تصریح کرد: در بررسی های انجام شده مشخص شد کشاورزان پایین دست سد وشمگیر نتوانستند به دلیل برداشت های غیر مجاز آب در بالادست، برداشتی انجام دهند و این در حالی است که در بالادست مسیر ، بهره‌برداران از پرورش ماهی و کشت شالی بهره مند شوند.

آخوند عبدالباسط نوری زاد امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس نیز از اقدام عدالت محور دولت در همه عرصه ها و ضرورت همراهی افکار عمومی از اقدام عدالتجویانه دولت در قالب بسته های تشویقی برای صاحبان آب بندانها تشکر کرد،

آخوند جاور نیز طرحهای تشویقی را گامی ارزنده درجهت اقناع سازی برای مدیریت بهتر منابع آب و رسیدن آب به همه مردم پایین دست سد عنوان کرد و از دست اندرکاران دولت در اجرای این طرح تقدیر کرد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها | جامع ترین وب سایت خبری شهرستان گنبدکاووس