شما اینجا هستید

اقتصادی » بنیاد مسکن کارگزار طرح اقدام ملی در گنبدکاووس می باشد

به گزارش گنبدی ها، مهندس مرتضی صابری روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار گنبدی ها اظهار داشت: طرح اقدام ملی برای دهک های پایین و متوسط جامعه در نظر گرفته شده است که پروژه ای مشارکتی بین دولت و مردم می باشد.

وی در ادامه بیان داشت، سهم دولت در این پروژه صد میلیون وام مسکن ۱۸ درصد بانک مسکن خواهد بود و بقیه مبلغ مرحله به مرحله از سوی متقاضیان واریز می شود و قیمت نهایی آن بعد از آنکه نقشه به شکل کامل مشخص شد اعلام خواهد شد.

مدیر بنیاد مسکن اقلاب اسلامی گنبدکاووس در ادامه با اشاره به آنکه در مرحله اول دریافت مبلغ از متقاضی ها چهل میلیون دریافت شده است افزود: برای مرحله دوم که آماده سازی فونداسیون می باشد پیامکی مبنی بر واریز چهل میلیون دوم نیز ارسال شده است تا کار فونداسیون و تکمیل بستر که مهمترین بخش می باشد به خوبی انجام شود.

وی در ادامه با اشاره به آنکه در شهرهای زیر صد هزار نفر جمعیت اجرای این پروژه برعهده بنیاد مسکن گذاشته شده است و در شهرهای بالای صد هزار نفر این جمعیت برعهده راه و شهرسازی خواهد بود بیان کرد: تفاهم نامه ای بین بنیاد مسکن و راه و شهرسازی استان منعقد شده است که در شهرهای بالای صدهزار نفر جمعیت این استان که شامل گرگان و گنبدکاووس می باشد بنیاد مسکن بعنوان کارگزار طرح اقدام ملی پروژه را پیگیری و ادامه دهد.

صابری افزود، اداره راه و شهرسازی زمین با مساحت هفت هزار متر مربع و با موقعیت خوبی در شهرک بهارستان گنبد و دور میدان فجر را بعنوان فاز اول طرح اقدام ملی در نظر گرفته است.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گنبد کاووس در ادامه با اشاره به آنکه تعهدی که برای مجموعه ی بنیاد مسکن هست ۹۶ نفری هستند که مبالغ ودیعه اول خود را زودتر از بقیه واریز کردند افزود: مطالعات اولیه را انجام دادیم و پیشبینی اولیه ما ساخت ۱۲۰ واحد بود که با توجه به نتایج این مطالعات به ۹۶ واحد کاهش پیدا کرد.

وی افزود، نقشه قطعی پروژه تصویب نشده و فعلا دو بلوک تایید شده است که برای اینکه کار عقب نماند جانمایی آن انجام شده است و فونداسیون آن ریخته شده است و در حال انجام می باشد.

مهندس صابری در ادامه افزود، تا هفته آینده و پس از تایید نقشه ها در نظام مهندسی و اصلاح پروانه ساخت جانمایی بلوک سوم و حتی چهارم،تعداد طبقات و تعداد واحدهای هر طبقه مشخص خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به آزمایش های خاکی گرفته شده از زمین بیان داشت، با توجه به نتیجه این آزمایش ها تصمیم گرفتیم روش ساخت متفاوتی را جهت استحکام بنا استفاده کنیم و برای همین موضوع به فاصله هر دومتر لوله در زمین کاشته می شود و بتن در آن لوله تزریق می شود و این بلوکی که قرار است روی آن قرار بگیرد برروی یک بستری کاملا منگنه شده و تثبیت شده قرار خواهد گرفت.

صابری در ادامه خاطرنشان کرد،با توجه به آنکه تراکم ۴۰ درصدی را برای این پروژه درنظر گرفتیم فضای سبز و المان مسکونی مناسبی نیز طراحی شده است.

وی در ادامه با اشاره به همکاری شهرداری و اداره برق گنبد جهت گرفتن پروانه ساخت و امتیاز برق بیان داشت این همکاری ها  باعث شد تا از بسیاری از شهرهای دیگر استان در اجرای پروژه جلوتر باشیم و در ادامه نیز امیدواریم اداره آب نیز این همکاری را با ما انجام دهد تا مشکل آب نیز مرتفع گردد و پروژه سرعت خوبی بگیرد.

صابری در پایان با اشاره به آماده بودن زمین جهت تفکیک و واگذاری به متقاضیان بیان داشت،هزینه زمین به شکل قسطی و طی هفت سال از متقاضیان گرفته خواهد شد.

  1. علی

    سلام، واقعا با این مبلغ هایی که اینا مشخص کردن دیگه کار دهک های پایین و متوسط نیست
    از کجا ۴۰ م بیاریم هردفعه ؟؟؟؟!!!!!

  2. عادل خدرخوجه

    ان شا الله به ثمر برسه این پروژه ..

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها | جامع ترین وب سایت خبری شهرستان گنبدکاووس