شما اینجا هستید

خارج از شهر » مقاوم سازی واحد های مسکونی روستایی در گنبدکاووس اجرا می شود

به گزارش گنبدی ها و به نقل از فارس، مرتضی صابری امروز در جمع خبرنگاران استان گلستان اظهار کرد: بازنگری طرح هادی در ۳۷ روستا انجام شده و نسبت برخورداری شهرستان در راستای اجرای طرح هادی روستایی ۵۷ درصد است.
وی با اشاره به سالروز تاسیس بنیاد مسکن و افتتاح حساب ۱۰۰ امام خمینی (ره) تصریح کرد: از بدو تاسیس این نهاد تاکنون اتفاقات خوبی در حوزه مقاوم‌سازی مسکن روستایی، بهسازی و آسفالت معابر روستایی و بازسازی واحدهای مسکونی آسیب‌دیده ناشی از سیل و زلزله انجام شده است.
رئیس بنیاد مسکن شهرستان گنبدکاووس در حوزه بازسازی واحدهای مسکونی آسیب‌دیده ناشی از سیل و زلزله در حوزه شهرستان خاطرنشان کرد: تعداد ۱۷ روستا در زمان وقوع سیل آسیب‌دیده بودند که شناسایی شده و در قالب ۲۵ پروژه و با اعتبار ۴۰ میلیارد ریال بازسازی و نوسازی شده و تحویل مالکان شده است.
وی ادامه داد: از محل اعتبارات ماده ۱۰ حوادث استان نیز ۷۰ میلیارد ریال مصوب شده که تاکنون ۳۵ میلیارد ریال آن تخصیص یافته و این اعتبار در قالب ۵۴ پروژه در ۲۱ روستا اجرا شده و تاکنون بیش از ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
صابری درباره اعتبارات جاری و تملک‌دارایی بنیاد مسکن شهرستان از محل اعتبارات استانی گفت: مبلغ ۹۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات تملک‌دارایی استان به این نهاد مصوب شده که تاکنون ۲۵ میلیارد ریال آن تخصیص یافته و این اعتبار در قالب ۱۴ پروژه در ۲۱ استان صرف شده است.
وی ابراز کرد: در سال گذشته ۸۷ هزار مترمربع از معابر روستایی بهسازی و آسفالت شده که ارزش ریالی آن به قیمت روز ۱۵۰ میلیارد ریال است.

* ۱۸۸ کیلومتر از شبکه معابر روستایی گنبدکاووس بهسازی و آسفالت شد/ ۱۱ هزار و ۶۵۹ واحد مسکونی روستایی در گنبدکاووس مقاوم‌سازی شد
رئیس بنیاد مسکن شهرستان گنبدکاووس بیان کرد: طول شبکه معابر روستایی شهرستان ۹۱۶ کیلومتر بوده که تاکنون ۱۸۸ کیلومتر آن بهسازی و آسفالت شده است.
وی در حوزه مسکن محرومان گفت: با پیگیری‌های فرماندار شهرستان سهمیه احداث مسکن محرومین از ۳۵۰ واحد مسکونی به ۵۴۸ واحد مسکونی افزایش پیدا کرده و تاکنون ۴۹۵ واحد آن به مرحله پایانی سفت‌کاری رسیده است.
صابری افزود: طرح ویژه مسکن روستایی از سال ۱۳۸۴ در کشور در حال اجرا بوده و از همان سال تاکنون ۱۱ هزار و ۶۵۹ واحد مسکونی روستایی در شهرستان مقاوم‌سازی شده است.
وی ادامه داد: در سال گذشته سهمیه شهرستان در طرح ویژه مسکن روستایی دو برابر شده و به ۷۸۰ فقره با اعتبار ۳۹۰ میلیارد ریال افزایش یافته که تاکنون تمامی پرونده‌ها به بانک ارسال و از این تعداد ۴۲۷ فقره با بانک قرارداد منعقد کرده‌اند.
رئیس بنیاد مسکن شهرستان گنبدکاووس گفت: طرح ویژه مسکن روستایی امسال در یک‌هزار و ۶۰۰ واحد اجرا می‌شود.
وی در حوزه واحدهای مسکونی غیرمقاوم در روستاها خاطرنشان کرد: براساس سرشماری سال ۱۳۹۵ تعداد ۴۷ هزار و ۶۵۸ واحد مسکن روستایی در شهرستان وجود دارد که از این تعداد حدود ۲۸ هزار واحد مسکونی روستایی غیرمقاوم بوده و به لحاظ عدم همکاری مردم روستاهای شمالی شهرستان در دریافت تسهیلات بانکی از یک طرف و حادثه‌خیز بودن شهرستان از طرف دیگر سبب نگرانی بنیاد مسکن شده است.

* نقشه‌برداری ۶۷ روستا برای صدور سند مالکیت در گنبدکاووس/ اخذ مجوز پروانه ساختمانی برای ۹۶ واحد مسکن ملی در شهرک بهارستان گنبدکاووس
صابری از نقشه‌برداری ۶۷ روستا برای صدور سند مالکیت خبر داد و افزود: در سال گذشته ۱۴ هزار و ۵۰۰ نقشه‌برداری در ۶۷ روستا شهرستان صورت گرفته و ۲۱۶ سند مالکیت صادر و تحویل مالکان آن شده است.
وی در حوزه مسکن ملی بیان کرد: اجرای طرح مسکن ملی در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت به عهده اداره راه و شهرسازی است که با عملکرد قابل قبول بنیاد مسکن استان از سوی استاندار گلستان اجرای این طرح در شهرهای گرگان و گنبدکاووس بر عهده بنیاد مسکن قرار گرفته است.
رئیس بنیاد مسکن شهرستان گنبدکاووس ادامه داد: مجوز پروانه ساختمانی برای ۹۶ واحد مسکن ملی در شهرک بهارستان اخذ شده و در مرحله انتخاب پیمانکار است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها | جامع ترین وب سایت خبری شهرستان گنبدکاووس