شما اینجا هستید

پیشنهاد ما » لطفاً روی نان و نانوایی ها بیشتر زوم کنید!

از جمله تخلف های مشهود در برخی نانوایی ها دولتی فروش نان با تیراژ بالا و قیمت بیشتر به سوپرمارکت ها و رستوران ها، فروش کیسه های آرد در تاریکی شب به قیمت بالاتر ، افزودن مقداری روغن و فروش نان سهمیه دولتی به قیمت بالاتر و کاهش ساعات پخت است.

کیفیت نان مقوله ی دیگری است که برخی از نانوایی های دولتی به آن اهمیت نمی دهند چرا که فروش کمتر به قیمت دولتی نتیجه بهتری یعنی فروش با قیمت بالاتر ( آرد آزاد و سوپرمارکت ) را به دنبال دارد.

جالب است که برخی نانوایی ها دولتی در تخلفی آشکار نان پخت می کنند و به مراجعین نمی فروشند و کنار می گذارند و در حالی که صف نان جلوی نانوایی ها رکورد ده نفر را پشت سر گذاشته است دسته های نان پنجاه تایی را در صندوق عقب آژانس ها راهی مقصد دیگری غیر از سفره مردم می شود.

خرید نان با تیراژ بالای ده پانزده قرص شائبه استفاده از نان برای خوراک دام را تقویت می کند و با توجه به گران شدن خوراک دام دور از ذهن نیست نانوایی ها باید در این جهت توجیه شوند.

اما لازم است برای برچیده شدن صف های نان؛ با قاچاق آرد و نان دولتی برخورد شود ، بر کیفیت پخت نان و رعایت وزن چانه نظارت بیشتری صورت گیرد، فروش نان کنجدی یا روغنی در نانوایی های دولتی ممنوع شود، بازرسی ها نامحسوس و برخورد با متخلفین تشدید شود.

تعدادی از نانوایی های آزاد پز هم وزن مصوب چانه را رعایت نمی کنند در فروش نان کنجدی و نان روغنی به مردم اجحاف می کنند لازم است قیمت منصفانه تعیین و اِعمال شود.

البته در این بین نانواهای زحمت کشی هم هستند که مراعات مردم را می کنند و در ساعات پخت شان متناسب با سهمیه آرد خود فعال هستند و نان با کیفیتی به مردم عرضه می کنند که باید با سهمیه بیشتر و معرفی به مردم تشویق شوند.

نان سهم زیادی از سفره ضعفا را به خود اختصاص می دهد به فکر این بخش از جامعه باشیم.

نویسنده: جعفر کشته گر

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها | جامع ترین وب سایت خبری شهرستان گنبدکاووس