شما اینجا هستید

یادداشت » پل روگذر میدان بسیج و شروع اتفاق های خوب!؟
گروه : یادداشت

به عنوان یک شهروند توجه متولیان امر را به سرنوشت پل های روگذر شهرهای همجوار جلب می کنم؛ پل های روگذر مینودشت و آزادشهر که اولی بعد از هزینه هنگفت تخریب شد و دیگری هم در حال حاضر با انتقادات مردم و خواص آزادشهر روبروست و احتمالا سرنوشت مشابهی خواهد داشت.چه طرحی ؟ با چه نمایی ؟ زیر گذر یا روگذر ؟ در کدام جهت جغرافیایی؟ می تواند هم ترافیک را کاهش دهد و هم به زیبایی میدان بسیج بیافزاید.

روگذر میدان بسیج گنبدکاووس

ساختار زیبای نمای سازه همراه با رفع مشکل ترافیک مدنظر طراحان باشد نمای روگذر گوشه چشمی به آجرنمای برج قابوس، اسب سواری و نمادهای هنری و تاریخی شهروندان داشته باشد.

قبل از اجرا، نمای سه بعدی آن در معرض دید و قضاوت متخصصین و مهندسین سازه قرار گیرد تا در آینده به فکر تخریب آن نباشیم.

در حال حاضر تمامی وسایل نقلیه ایی که از آزادشهر ، مینودشت و کلاله قصد رفتن به مرز اینچه برون را دارند از داخل شهر به سمت پل آخوندآباد می روند.

بدیهی است که در ادامه این روند و با گسترش شهر مشکل ترافیک بیشتر نمایان خواهد شد، برای حل این مشکل ادامه کمربندی شهر بعد از جاده اسب دوانی و عبور آن از روستای حاجیلرقلعه و اتصال به جاده آق آباد ( با احداث پل بر روی گرگان رود ) گزینه مطلوبی خواهد بود.

این طرح در کاهش بار ترافیک شهر تاثیر به سزایی خواهد داشت و گسترش شهر به سمت شمال به جای زمین های حاصلخیز شرقی را به دنبال خواهد داشت.

سیل سال های گذشته نشان داد که اتکاء به پل های فعلی در ورودی از سمت آزادشهر و ورودی از مرز اینچه برون ( پل آخوندآباد ) در موارد اضطراری به مصلحت یک شهرستان ۳۵۰ هزار نفری نیست و لازم است پل های مستحکم و با ارتفاع بیشتری در موقعیت های جغرافیایی متفاوت، بر روی گرگان رود و رودخانه چهل چای احداث شود.

قبل از آنکه زندگی ماشینی و بلایای طبیعی ما را غافلگیر کند در فکر راه های جایگزین و طرح های برون رفت از مشکلات باشیم.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها | جامع ترین وب سایت خبری شهرستان گنبدکاووس