شما اینجا هستید

آب و فاضلاب » روستاهای مرزی گلستان مشکل کمبود آب شرب دارند

به گزارش گنبدی ها و به نقل از تسنیم، علی نصیبی عصر امروز در مراسم متمرکز بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های عمرانی و اقتصادی روستایی استان گلستان، اظهار داشت: در استان‌های غیر صنعتی مانند گلستان که عمده فعالیت آنها کشاورزی است، دهیاری‌ها ارزش افزوده کمتری از عوارض دریافت می‌کنند و باید نگاه خاص و ویژه‌تری به اعتبارات این روستاها باشد.

وی افزود: متاسفانه در آب شرب برخی روستاها مشکل داریم و این مشکل در روستاهای نوار مرزی بیشتر است و نیازمند توجه و نگاه ویژه‌ای است.

نصیبی ادامه داد: در حوزه تسهیلات قرض الحسنه اقدامات خوبی شده و امیدواریم در بودجه سال آینده هم به آن توجه شود.

وی اضافه کرد: در لایحه یکپارچه سازی مدیریت روستایی اتفاق خوبی رخ داده و امیدواریم در مجلس شورای اسلامی هم تصویب شود.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان گفت: با وجود اینکه در گلستان از سه محور صنعت، کشاورزی و گردشگری، دو محور مستقیم با روستاها ارتباط دارند و توسعه روستایی تبدیل به یکی از گفتمان‌های اصلی استان شده است.

نصیبی افزود: خوشبختانه دستگاه‌های اجرایی، فرمانداران، بخشداران و استاندار توجه ویژه‌ای به توسعه روستایی دارند و امیدواریم با همکاری یکدیگر موجب توسعه روستایی در گلستان شویم.

وی خاطرنشان کرد: هزار و ۸۳۶ پروژه عمرانی و اقتصادی روستایی استان گلستان با اعتبار هزار و ۹۳۱ میلیارد تومان افتتاح و کلنگ زنی خواهد شد که ۷۰ درصد اعتبارات این پروژه‌ها افتتاح است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها | جامع ترین وب سایت خبری شهرستان گنبدکاووس