گنبدی ها بیش از ۱۵ میلیارد ریال به جشن نیکوکاری کمک کردند
گنبدی ها بیش از ۱۵ میلیارد ریال به جشن نیکوکاری کمک کردند

گنبدی ها با مشارکت گسترده در جشن نیکوکاری، ۱۵ میلیارد و ۱۴۰ میلیون ریال کمک نقدی و کالایی برای توزیع میان نیازمندان و نیز مددجویان اهدا کردند.

به گزارش گنبدی ها و به نقل از ایرنا، امسال و در روزهای ۱۳ تا ۱۵ اسفندماه جاری، ۷۲ پایگاه و مرکز نیکوکاری کمیته امداد امام خمینی(ره) در گنبدکاووس کار جمع آوری کمک‌های نقدی و غیر نقدی مردم این شهرستان را به جشن نیکوکاری برعهده داشتند.

رییس کمیته امداد منطقه یک گنبدکاووس روز چهارشنبه گفت: امسال با وجود شرایط کرونایی، چهار پایگاه ثابت، ۱۹ پایگاه سیار و ۲۲ مرکز نیکوکاری در محدوده فعالیت این اداره کمک‌های نقدی و کالایی مردم به جشن نیکوکاری را جمع‌آوری کردند.

محمد باقرپور افزود: نیکوکاران و مردم نوعدوست گنبدکاووس در مجموع هشت میلیارد ریال کمک نقدی و کالایی به کمیته امداد منطقه یک این شهرستان اهدا کردند که در مقایسه با کمک‌های سال قبل آنها که ۲ میلیارد و ۶۸۲ میلیون ریال بود، ۲.۵ برابر رشد داشته است.

همچنین رییس کمیته امداد منطقه ۲ گنبدکاووس نیز به ایرنا گفت که نیکوکاران و مردم این شهرستان با مراجعه حضوری به ۲ پایگاه ثابت، هفت پایگاه سیار و ۱۸ مرکز نیکوکاری و یا واریز غیر حضوری به شماره حساب‌های اعلام شده در مجموع مبلغ هفت میلیارد و ۱۴۰ میلیون ریال به جشن نیکوکاری امسال کمک کردند.

محسن خداپرست افزود: میزان کمک‌های نقدی و کالایی جمع‌آوری شده امسال در مقایسه با پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال سال گذشته، ۲۰ درصد افزایش دارد.

به گزارش ایرنا، هم اکنون ۱۳ هزار و ۲۵۹ خانوار با جمعیت ۲۳ هزار و ۷۴۴ نفر در گنبدکاووس زیر پوشش کمیته امداد هستند.

کمیته امداد شهرستان ۳۷۰ هزار نفری گنبدکاووس به دلیل جمعیت و وسعت بالا و نیز با هدف رسیدگی بهتر به مددجویان و نیازمندان، از سال ۹۵ به دو منطقه یک و دو تبدیل شد.