گنبدی‌ها پارسال ۶۵۰ میلیارد ریال مالیات دادند
گنبدی‌ها پارسال ۶۵۰ میلیارد ریال مالیات دادند

معاون مدیرکل و مدیر امور مالیاتی گنبدکاووس گفت که مردم این شهرستان پارسال افزون بر ۶۵۰ میلیارد ریال مالیات مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده پرداخت کردند که این رقم ۲۰۰ میلیارد ریال بیشتر از سال ماقبل بود.

به گزارش گنبدی ها و به نقل از ایرنا، احمد نعیمی اظهار داشت: پارسال از محل مالیات‌های دریافتی، ۱۰۸ میلیارد ریال به شهرداری گنبدکاووس، سه میلیارد و ۱۲۰ میلیون ریال به شهرداری اینچه برون و ۸۷ میلیارد ریال به دهیاری‌های شهرستان پرداخت شد تا صرف طرح‌های عمرانی، زیرساختی و آبادانی مناطق شهری و روستایی شود.

وی استفاده از فرصت بخشودگی جرایم را از دلایل مهم افزایش ۲۰۰ میلیارد ریالی مالیات این شهرستان در سال گذشته دانست و افزود: اداره امور مالیاتی گنبدکاووس افزون بر ۱۰۰ میلیارد ریال از اشخاص حقیقی و حقوقی طلبکار است.

وی با اشاره به شیوع کرونا و تاثیر منفی این بیماری بر فعالیت‌های اقتصادی گفت: تمدید سه ماهه پرداخت بدهی تا خرداد، تمدید مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده تا پایان اردیبهشت، نیاز نداشتن به دریافت گواهی مالیاتی برای اخذ وام تا سقف ۲ میلیارد ریال برای افراد حقیقی و تا سقف ۵ میلیارد ریال برای اشخاص حقوقی و تمدید مهلت اعتراض به اوراق مالیاتی تا ۳۱ خرداد از جمله تسهیلات پیش بینی شده برای مودیان مالیاتی پس از شیوع کرونا است.

وی گفت: کمک‌های نقدی و غیرنقدی که برای تامین لوازم و تجهیزات مصرفی و مورد نیاز مراکز درمانی برای مبارزه با ویروس کرونا اهدا شده پس از تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان هزینه‌ قابل قبول مالیاتی محاسبه می‌شود.

گنبدکاووس با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت، دومین شهرستان بزرگ استان گلستان است.