نگاهی به نقل و انتقالات لیگ برتر والیبال

کوچ والیبالیست های گنبدی به تیم های دیگر لیگ برتری

با شروع فعالیت نقل و انتقالاتی تیم های حاضر در لیگ برتر والیبال شاهد کوچ ستاره های والیبال گنبد به سایر تیم ها در چند روز اخیر بودیم.

به گزارش گنبدی ها، با اینکه لیگ برتر والیبال در سال ۹۹ در روزهای پایانی اسفندماه به پایان رسید و هنوز تاریخ شروع لیگ جدید نیز با توجه به برگزاری لیگ ملت ها و بعد از آن المپیک توکیو مشخص نشده، اما از همان روزهای ابتدایی فروردین ۱۴۰۰ فعالیت نقل و انتقالاتی برخی از تیم های مدعی لیگ والیبال آغاز شده و این روزها به اوج خود رسیده است.

در ادامه نگاهی به آخرین وضعیت والیبال گنبد و نیز نقل و انتقالاتی که تاکنون در لیگ برتر والیبال رخ داده، می اندازیم:

شهرداری گنبدکاووس:

طی چند روز اخیر جلسه با حضور رئیس و اعضای محترم شورای شهر، دبیر هیات والیبال شهرستان، حاج آقای نیازی از بزرگان و پیشکسوتان والیبال، مدیرعامل و سرپرست تیم شهرداری گنبد با محوریت تیم داری شهرداری گنبد در فصل پیش رو در لیگ والیبال و در محل دفتر شورای اسلامی شهر گنبدکاووس برگزار شد.در این جلسه رئیس شورا شهر گنبد ضمن خیرمقدم و تقدیر از اداره ورزش و جوانان آمادگی شورا را برای ادامه تیم داری برای ایجاد شور و نشاط برای مردم و انگیزه برای جوانان شهرستان لازم دانست.در پایان جلسه نیز مقرر گردید جلسه ای با حضور مدیرکل محترم ورزش وجوانان استان و رئیس هیات والیبال در هفته آینده برای جمع بندی نهایی تشکیل گردد.

این جلسات در حالی برگزار می شود که برخی دیگر از تیم های لیگ برتری اقدام به جذب ستاره های والیبال گنبد کرده اند و تیم خود را آماده حضور در رقابت های لیگ برتر والیبال می کنند تا هواداران والیبال گنبد شاهد کوچ ستاره های والیبال شهر خود به سایر تیم ها باشند.

*ادریس دانشفر بازیکن قدرتی فصل گذشته شهرداری گنبد، به تیم سایپا تهران پیوست.
*متین تکاور سرعتی زن فصل گذشته شهرداری گنبد، به تیم پاس گرگان پیوست.
*آرمان صالحی ملی پوش و پدیده فصل پیش لیگ برتر و شهرداری گنبد، به تیم فولاد سیرجان پیوست.
*احسان دانشدوست بازیکن فصل گذشته شهرداری گنبد، به تیم هورسان رامسر پیوست
*رسول آقچه لی بازیکن فصل گذشته پاس گرگان(قهرمان لیگ یک) قرارداد خود را با این تیم تمدید کرد.
*اسماعیل مسافر بازیکن فصل پیش پیکان تهران، به تیم پاس گرگان پیوست
*صابر کاظمی نیز قرارداد خود را با تیم فولاد سیرجان (قهرمان لیگ) تمدید کرد.
*سلیم چپرلی بازیکن فصل گذشته شهداب یزد، قرارداد خود را با این تیم تمدید کرد.
*حمید محمد آلق لیبروی باتجربه گنبدی به تیم سایپا تهران پیوست.
*بنیامین ایگدری قطر پاسور فصل گذشته شهرداری گنبد، به تیم سایپا تهران پیوست
*رمضان صحبتی سرعتی زن فصل گذشته شهرداری گنبد، به تیم سایپا تهران پیوست.

 

سایپا: 

با اعلام رسمی باشگاه سایپا، ادریس دانشفر، بنیامین ایگدری ، رمضان صحبتی ،بابک امیری، سهیل کمال آبادی و حمید محمدآلق به این تیم پیوستند. همچنین قرارداد هادی شورکابی، امیرحسین صابری و امیرحسن فرهادی تمدید شد. داوود شکیبا پاسور فصل گذشته هورسان رامسر نیز به جمع شاگردان شهنازی در سایپا پیوست.

شهرداری ورامین:

محمد محمدکاظم، ستاره سال‌های نه چندان دور تیم ملی والیبال ایران به عنوان سرمربی تیم شهرداری ورامین انتخاب شد. ورامینی‌ها هم خیلی زود برای جذب بازیکن دست به کار شدند و تاکنون بازیکنانی همچون سعید مصطفی‌وند و فرهاد سال‌افزون بازیکنان فصل گذشته شهرداری ارومیه، محمود رسولی قطر پاسور فصل گذشته سپاهان و اسماعیل طالبی لیبرو خاتم را جذب کردند. همچنین آرش کشاورزی، رسول نجفی و جابر اسماعیل پور بازیکنان این تیم نیز قرارداد خود را به مدت یک فصل تمدید کردند.

شهداب یزد:

با اعلام رسمی باشگاه شهداب، امین اسماعیل‌نژاد پشت‌خط‌زن خوش آتیه فصل گذشته سایپا با عقد قراردادی راهی یزد شد. ️طبق اخباری که برخی از رسانه ها منتشر کردند، فاضل پژومان پاسور فصل قبل هورسان رامسر و علی یوسف پور سرعتی‌زن فصل پیش خاتم اردکان نیز به تیم شهداب یزد پیوسته‌اند.

شهروز همایونفرمنش قدرتی‌زن مشهدی فصل گذشته تیم لبنیات هراز آمل، را می توان بزرگترین خرید شهداب دانست. همچنین علیرضا صفایی قدرتی‌زن جوان فصل گذشته شهرداری ورامین نیز جذب شهداب یزد شد.

پیکان:

تیم والیبال پیکان تهران بعد از استخدام پیمان اکبری به عنوان سرمربی، با پوریا فیاضی، حمزه زرینی، پوریا یلی و محمدطاهر وادی، محمد فلاح، آرمین افشین‌فر و مهران فیض امام دوست به توافق رسید و قرارداد این نفرات برای فصل ۱۴۰۰ امضا شد.

سپاهان: 

زردپوشان اصفهانی که در فصل جدید نیز هدایت تیمشان برعهده رحمان محمدی راد است، مسعود غلامی سرعتی‌زن فصل گذشته شهرداری ارومیه را با عقد قراردادی سه ساله جذب کردند. همچنین گفته می شود سامان فائزی سرعتی‌زن فصل گذشته سایپا تهران در یک قدمی سپاهان اصفهان قرار گرفته است. از سوی دیگر مجتبی میرزاجانپور، مباشری، حیدری و پزشکی نیز قرارداد خود را با اصفهانی‌ها تمدید کردند‌.

اما با اینکه خبر رسمی از سوی باشگاه اعلام نشده، شنیده می‌شود امیر غفور که فصل گذشته را در تیم بورسا اسپور ترکیه گذارند، برای فصل ۱۴۰۰ به تیم سپاهان خواهد پیوست. همچنین رضا اصلانی لیبروی شهرداری ورامین نیز راهی سپاهان اصفهان شد. البته گفته می شود با وجود پیوستن اصلانی به سپاهان، مهدی مرندی از تیم جدا نخواهد شد.

هورسان رامسر: 

هورسان رامسر استارت قدرتمندی برای فصل آینده زده و سعید جواهری توانا قدرتی‌زن فصل گذشته سپاهان، بهزاد حیدرشاهی پاسور با تجربه فصل گذشته تیم های شهرداری ورامین و سایپا تهران، احسان دانش‌دوست دریافت کننده قدرتی و ستاره فصل گذشته شهرداری گنبد را جذب کرده است. این تیم در فصل جدید با مربیگری فرشاد سعیدی وارد لیگ برتر خواهد شد.

فولاد سیرجان:

علیرضا بهبودی، پاسور باتجربه قزوینی، قرارداد خود را با تیم فولاد سیرجان، قهرمان فصل گذشته لیگ برتر برای فصل آینده تمدید کرد. همچنین طبق شنیده ها، علی اصغر مجرد سرعتی‌زن فصل گذشته سپاهان اصفهان با تیم فولاد سیرجان به توافق رسیده است.