کمک های غیرنقدی خیر گلستانی به مناطق سیل زده کرمان ارسال شد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان گفت: کمک های غیرنقدی خیّر گلستانی به مناطق سیل زده کرمان ارسال شد.

به گزارش گنبدی ها و به نقل از خبرگزاری فارس علی‌اصغر نودهی اظهار کرد: این کمک‌ها شامل برنج، قند، رب، آب معدنی، ماکارونی، انواع کنسرو و مواد شوینده و بهداشتی توسط «محمد شهرکی» تهیه و با همکاری جمعیت هلال احمر گنبدکاووس به شهرستان سیل‌زده «جهرم در استان کرمان» ارسال شد.
وی تصریح کرد: سه کامیون کمک‌های انساندوستانه این خیر گنبدی که همه از او به عنوان  «پدر بانک امانات تجهیزات پزشکی کشور» نام می‌برند چندی قبل به مناطق زلزله‌زده آذربایجان غربی هم ارسال شد و پیش از آن هم با مساعدت این خیر و همکاری ناحیه مقاومت بسیج سپاه گنبدکاووس کمک‌های نقدی و غیرنقدی به مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان ارسال شده است.

نودهی گفت: تهیه و توزیع بیش از ۱۰۰ هزار ماسک، دستکش و مواد شوینده و ضدعفونی کننده با هدف جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و خرید تجهیزات آزمایشگاهی کرونا برای انجام تست در استان در جهت کنترل این بیماری از جمله خدمات ارائه شده توسط «محمد شهرکی» رئیس مجمع خیرین سلامت گنبدکاووس طی یک ماهه گذشته بوده است.
خیر گنبدی هم در گفت و گوی تلفنی با خبرگزاری فارس در استان گفت: در حال حاضر همه ما یک هدف مشترک داریم و باید این بیماری کنترل و به حداقل و در نهایت نابود شود و این اتفاق صورت نمی‌گیرد مگر در سایه همدلی و مساعدت همه ما که امیدواریم افراد خیر و صاحبان صنایع کوچک و بزرگ در کنار مسوولان شرایط ریشه‌کن شدن ویروس کرونا رو فراهم کنند.

محمد شهرکی با اشاره به وضع معیشتی مردم و لزوم توجه به قرنطینه خانگی اظهار کرد: قشر نیازمند و کم درآمد را باید حمایت کرد و ما در مرحله اول با تهیه و توزیع ۵۵۰ سبد غذایی برای گروهی از مددجویان بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی (ره) و خانواده زندانیان کم درآمد سعی کردیم دغدغه این خانواده‌ها رو به حداقل برسانیم و این روال در روزهای آتی ادامه پیدا می‌کند.
شایان ذکر است ساخت ساختمان مجتمع غربالگری سرطان با زیربنای یک‌هزار و ۴۵۰ متر در دو طبقه، خرید ۱۰ دستگاه دیالیز با همکاری دانشگاه علوم پزشکی گلستان، خرید و تعمیر سی‌تی‌اسکن معیوب و خرید دستگاه آنژیوگرافی از جمله اقدامات ارزشمند «محمد شهرکی» است که در سال گذشته انجام شده است.