هفته چهارم کورس اسبدوانی پاییزه در گنبدکاووس آغاز شد
هفته چهارم کورس اسبدوانی پاییزه در گنبدکاووس آغاز شد

هفته چهارم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس از روز پنجشنبه در مجموعه سوارکاری این شهرستان آغاز شد.

به گزارش گنبدی ها و به نقل از تسنیم، در روز اول از هفته چهارم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبد عصر دیروز پنجشنبه ۵۷ راس اسب از نژادهای ترکمن، دوخون و تروبرد در ۶ دور هزار و هزار و ۲۰۰ متری در مجموعه سوارکاری این شهرستان با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان ۱۱۹ میلیون تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶ گانه اهدا شد.

در دور نخست اسب‌های ترکمن دو ساله در کلاس میدن به مسافت هزار متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که حسین ایزدی با اسب بیلیا زودتر از خط پایان گذشت و کمال دلیجه عطا با اسب یاشار (۳) و آرمین آق آتابای با اسب آلرا به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت دور دوم میان اسب‌های دوخون سه ساله در کلاس میدن به مسافت هزار متر بود که آرمین آق آتابای با اسب گلدن کاپ (۲) عنوان اول را به دست آورد و مهرداد خوجملی با اسب گل گون و امیر مختومی با اسب ناز ایلکای به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور سوم اسب‌های دوخون دو ساله در کلاس میدن به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که کمال دلیجه عطا با اسب شمیم نایس موفق به کسب مقام اول شد و نادر صالح پور با اسب دنیا گزل و امیر مختومی با اسب اقیانوس به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

رقابت در دور چهارم میان اسب‌های دوخون دو ساله در کلاس برنده به مسافت هزار متر شکل گرفت که امیر مختومی با اسب پرنس آلپ زودتر از خط پایان عبور کرد و یاسر جرجانی با اسب ویهان بابا و کمال دلیجه عطا با اسب الماس بندر به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور پنجم اسب‌های تروبرد سه ساله در کلاس پنج به مسافت هزار و ۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که کمال دلیجه عطا با اسب رای خان نخستین نفر از خط پایان عبور کرد و نادر صالح پور با اسب سزار و ستار مهرانی با اسب مون راکت نفرات دوم و سوم از خط پایان گذشتند.

در دور ششم و پایانی اسب‌های دوخون سه ساله در کلاس چهار به مسافت هزار و ۲۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که آق اویلی بشگرد با اسب من بولت موفق به کسب عنوان نخست شد و آرمان زیرکی با اسب دان ییلدز و مهرداد حوجملی با اسب آی نور مهرانی به ترتیب دوم و سوم شدند.

روز دوم از هفته چهارم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبد عصر امروز (جمعه) در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار خواهد شد.