ممنوعیت خروج پزشکان و مدیران گلستان در نوروز
ممنوعیت خروج پزشکان و مدیران گلستان در نوروز

براساس مصوبه ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا در استان گلستان، هیچ یک از پزشکان و مدیران تا پایان ۱۵ فروردین ماه سال ۱۳۹۹ حق خروج از استان را ندارد.

به گزارش گنبدی ها و به نقل از خبرگزاری فارس، جلسه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا عصر امروز با حضور «هادی حق‌شناس» استاندار گلستان و سایر اعضای ستاد برگزار شد.

پس از جمع‌بندی نظرات و ارائه گزارش آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در استان گلستان مصوب شد، در ایام نوروز علاوه بر داروخانه‌های شبانه‌روزی استان گلستان روزانه ۵۰ درصد داروخانه‌های عادی به صورت یک روز در میان طبق زمان‌بندی از پیش تعیین شده و قابل اعلام به مردم نسبت به ارائه خدمات از ۲۹ اسفندماه جاری تا ۱۸ فروردین ماه سال ۱۳۹۹ اقدام کنند.

همچنین مصوب شد تمامی مراکز دینی و مذهبی که مراسم تحویل سال نو در آنها انجام می‌شد تعطیل اعلام می‌شود و هیچ‌گونه مراسم مشابهی در این ایام در آنجا برگزار نخواهد شد.

ورود هرگونه مهمان غیربومی و بومی به مهمانسراهای دولتی تا پایان فروردین‌ماه اکیدا ممنوع شد.

دستگاه‌های اجرایی مرتبط تمهیدات لازم را برای عدم حضور مردم در ایام نوروز به ویژه در ۱۳ فروردین ماه در تفرجگاه‌ها و مراکز دیدنی و قابل بازدید را فراهم آورند.

فاصله زمانی ۲۹ اسفندماه الی ۱۸ فروردین ماه سال آینده تمامی درمانگاه‌های بخش خصوصی دارای مجوز به صورت شبانه‌روزی نسبت به ارائه خدمات به بیماران اقدام کنند.

همچنین مصوب شد نظام پزشکی استان با صدور بخشنامه‌ای، خروج پزشکان از استان را بدون مجوز در فاصله زمانی ۲۹ اسفندماه سال جاری تا ۱۸ فروردین ماه سال آینده را ممنوع اعلام کند.

تمامی نانوایی‌های آزادپز و یارانه‌دار تا پایان فروردین ماه مکلف به استفاده از پوشش نایلونی باکیفیت و غیربازیافتی (دستکش) در تحویل نان به مشتریان هستند.

طبق این مصوبه، مرخصی تمامی مدیران دستگاه‌های اجرایی استان تا ۱۵ فروردین ماه سال ۱۳۹۹ لغو شد و هیچ مدیری حق خروج از استان را ندارد.

در ضمن مصوب شد، نیروی انتظامی مراقبت کند، هیچ فردی اجازه مسدود کردن خودسرانه مسیرهای عبوری استان را ندارد و در صورت مشاهده برابر مقررات و قانون با فرد متخلف برخورد لازم صورت گیرد.

استاندار گلستان تاکید کرد که این مصوبات بیان شده به منزله ابلاغ رسمی تلقی شده ضمن اینکه این مصوبات به صورت کتبی نیز به اعضای ستاد و دستگاه‌های مرتبط ارسال خواهد شد.