معابر گنبدکاووس برای مبارزه با کرونا ضدعفونی شد
معابر گنبدکاووس برای مبارزه با کرونا ضدعفونی شد

معابر و مکان‌های عمومی شهر گنبدکاووس با هدف پیشگیری از انتشار ویروس کرونا امروز چهارشنبه توسط مدافعان سلامت و جمعی از بسیجیان این شهرستان ضدعفونی شد.

به گزارش گنبدی ها و به نقل از ایرنا، تعدادی از نیروی‌های بسیج اقشار گنبدکاووس با استفاده از  ۴۰ دستگاه تراکتور، چند دستگاه خودروی آتش نشانی، سم پاش‌ و مخازن کوله‌ای اقدام به ضدعفونی کردن تمام معابر شهری بویژه در محلات طرح شهید شوشتری شامل “اسلام آباد، گدم آباد، مدرسی، چای بویین، سیدآباد و بدلجه” کردند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه گنبدکاووس گفت که جمعی از نیروی‌ها و جهادگران بسیج عضو پایگاه‌های بسیج مناطق شهری و روستایی، شهرداری، آتش نشانی، مرکز بهداشت، بخشداری و فرمانداری این شهرستان در اجرای این طرح مشارکت کردند.

سرهنگ پاسدار رمضانعلی قاسم‌پور افزود: علاوه بر گندزدایی معابر شهری، ضدعفونی کردن معابر و اماکن عمومی مناطق روستایی گنبدکاووس با همکاری و همراهی بسیج، خانه‌های بهداشت، دهیاران و شوراهای روستایی در روزهای آینده انجام می‌شود.

وی همچنین گفت که امروز هر یک از تراکتورها به طور میانگین ۶۰۰ لیتر مواد ضدعفونی کننده در سطح معابر شهری و محلات هدف پیش بینی شده پخش کردند.

فرماندار ویژه گنبدکاووس نیز در حاشیه اجرای این طرح از تشکیل قرارگاه مردمی ستاد مبارزه با کرونا این شهرستان خبر داد و گفت: با تجمیع کمک‌های مردمی و دولتی، اقدامات پیشگیرانه و مقابله‌ای در سطح مناطق شهری (گنبدکاووس و اینچه برون) و نیز مناطق روستایی انجام می شود.

عبدالقدیر کریمی با تاکید بر ضرورت همکاری بیشتر مردم برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا افزود: رعایت کامل بهداشت فردی و عمومی و ماندن در خانه، بهترین راهکار برای مقابله با این کرونا است که همه شهروندان باید برای مهار این بیماری، دستورالعمل های کارشناسان را جدی گرفته و به آن عمل کنند.

شهرستان گنبدکاووس با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در شرق استان گلستان قرار دارد.

طبق اعلام روز گذشته رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در این استان به ۱۷۹ نفر رسید.

عبدالرضا فاضل اظهار داشت: تاکنون از مجموع ۶۲۰ نمونه آزمایش ارسالی به تهران، پاسخ ۳۵۴ نمونه دریافت شده که بر اساس آن علت مرگ ۳۱ تن ابتلا به بیماری کرونا تشخیص داده شد.

وی بیان کرد: از زمان شیوع این بیماری تاکنون ۲ هزار و ۲۷۲ نفر با ظن ابتلا به کرونا در بیمارستان های گلستان بستری شدند که به جز ۳۱ فوتی، ۸۷۸ همچنان بستری و تحت درمان بوده و بقیه مرخص شدند.