مرحله دوم تزریق واکسن کرونا در گلستان آغاز شد
مرحله دوم تزریق واکسن کرونا در گلستان آغاز شد

مرحله دوم واکسیناسیون، کادر درمان شاغل در بیمارستان ها و مراکز بهداشت از روز گذشته و با ورود ۲ هزار عدد واکسن در گلستان آغاز شد.

به گزارش گنبدی ها و به نقل از ایرنا، مدیر گروه بیماری‌های دانشگاه علوم پزشکی ‌گلستان از آغاز مرحله دوم واکسیناسیون، کادر درمان شاغل در بیمارستان‌ها و مراکز بهداشت استان از روز گذشته خبر داد و گفت: در این مرحله ۲ هزار عدد واکسن وارد استان شده که در ۲ مرحله به کادر درمان تزریق می‌شود.

علی باقری، خاطرنشان کرد: در روز اول، کادر بهداشت و درمان در بیمارستان های گرگان، گنبد، بندرترکمن و بندرگز و پرسنل مراکز خدمات جامع سلامت که با بیماران مبتلا به کرونا، مواجه هستند، تزریق را انجام می دهند.

وی، افزود: واکسن تزریق شده در این مرحله واکسن اسپوتنیک وی روسی است که ایمنی بالایی ایجاد می کند و طبق برنامه ریزی انجام شده تا پایان سال جاری تمام نیروهای شاغل در بیمارستان ها و مراکز خدمات جامع سلامت، جانبازان شامل دریافت واکسن و بیماران زمینه ای و افراد مستقر در آسایشگاه ها، واکسن دریافت می کنند.

باقری با اشاره به واکسیناسیون مرحله اول ابراز کرد: واکسیناسیون کادر درمان شاغل در بیمارستان های خصوصی و دولتی استان در مقابل کرونا،۲۱ بهمن ماه، همزمان با سراسر کشور، انجام شد.

مدیر گروه بیماری های دانشگاه علوم پزشکی گلستان، گفت: در مرحله اول، ۲۷۰ عدد واکسن به گروه هدف تزریق شد که عوارض جدی برای افراد به همراه نداشت و واکسیناسیون نوبت دوم این افراد بزودی آغاز می شود.