استاندار گلستان در جلسه ستاد استانی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا؛

محدودیت تردد در گرگان و گنبدکاووس به ساعت ۲۲ تغییر یافت

استاندار گلستان گفت: با تصمیم ستاد مقابله با کرونا گلستان، محدودیت تردد شبانه از ساعت ۲۲ الی ۴ صبح در دو شهر گرگان و گنبدکاووس اعمال شد.

به گزارش گنبدی ها و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان دکتر هادی حق شناس امروز شنبه ۱۱ بهمن در جلسه ستاد استانی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا ضمن تبریک فرارسیدن ایام دهه مبارک فجر و تقدیر از زحمات شبانه روزی کادر درمانی و پرستاران استان تصریح کرد: ۶ شهرستان مراوه تپه، کلاله، گالیکش، رامیان، گنبد و گمیشان در وضعیت آبی قرار دارند و ۸ شهرستان مینودشت، علی آباد، گرگان، آق قلا و آزادشهر، کردکوی، بندرگز و بندرترکمن در وضعیت زرد هستند.


استاندار گلستان با اشاره به تعطیلی ۲۲ بهمن و احتمال مسافرت برخی از شهروندان یادآور شد: از همه مردم می خواهیم از مسافرت های غیر ضروری پرهیز کنند و البته در روزهای ۲۱ و ۲۲ بهمن پلیس راه با همکاری شبکه بهداشت در مبادی ورودی استان بر اساس کارت ملی از ورود افراد با تست مثبت کرونا به گلستان جلوگیری خواهد کرد.

وی گفت: از ورود بخش خصوصی در حوزه آمبولانس استقبال می کنیم.

دکتر حق شناس خاطر نشان کرد: ممنوعیت تردد شبانه به جای ۹ شب تا ۴ صبح، از ۱۰ شب تا ۴ صبح و تنها در شهرهای گرگان و گنبدکاووس اعمال خواهد شد.

وی ادامه داد: رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک در کاهش بیماران و فوتی های استان موثر است و از مردم تقاضا داریم در رعایت شیوه نامه های بهداشتی اهتمام داشته باشند.

لازم به ذکر است در این جلسه دکتر فاضل رئیس دانشگاه علوم پزشکی گزارشی از آخرین وضعیت شیوع کرونا در استان ارائه کرد و افزود: در حال حاضر۳۸۹ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان بستری اند، از این تعداد، ۸۹بیمار در بخش مراقبت های ویژه و ۳۰ بیمار به دستگاه ونتیلاتور وصل اند

وی خاطرنشان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته، ۳ گلستانی بر اثر ابتلا به کرونا، جان خود را از دست دادند و البته کل بهبودیافتگان استان تا به امروز ۱۹ هزار و ۳۲۰مورد بوده است.