رئیس بنیاد مسکن گنبدکاووس در گفتگوی اختصاصی با گنبدی ها بیان داشت:

طرح های بنیاد مسکن نیازمند همکاری دهیاران و شوراهای روستاها میباشد/واریز مرحله سوم طرح اقدام ملی توسط متقاضیان

مهندس مرتضی صابری در گفتگوی اختصاصی با گنبدی ها با اشاره به طرح های بنیاد مسکن در شهر و روستاهای گنبد اذعان داشت که اجرای این طرح ها در روستاها نیازمند پیگیری و همکاری دهیاران و شوراها می باشد.

به گزارش گنبدی ها،مهندس مرتضی صابری در گفتگوی با خبرنگار ما با اشاره به اجرای طرح اقدام ملی در گنبدکاووس توسط بنیاد مسکن این شهرستان بیان داشت:ساخت و ساز طرح اقدام ملی گنبد طبق پیش بینی ها و مطالعات انجام شده روند طبیعی خود را طی می کند ، بیشترین زمانی که این طرح برای ما تحمیل کرد ، ساخت فونداسیون آن بود که با توجه به زمین سست شهر گنبد ، ما زمان بسیاری را با تجهیزات مدرن روز صرف ساخت و تکمیل پی و فونداسیون پروژه انجام دادیم تا استحکام بسیار خوبی نسبت به پروژه های قبلی مثل مسکن مهر و… داشته باشد . از طرفی به طور کلی این پروژه با سرعت خوبی نسبت به حتی سایر پروژه های استان که زودتر از پروژه اقدام ملی گنبد شروع کرده بودند داشته است ، که از نتایج همکاری مسئولین شهرستانی و همکاران ما می باشد .


وی در ادامه بیان داشت که ،طبق قرار دادی که ابتدای این پروژه منقعد شده بود متقاضی مکلف به آورده نقدی متناسب با مرحله های پیشرفت پروژه می باشد . در مراحل قبل متقاضیان در دو مرحله مبالغی واریز داشتند ، اکنون با توجه ساخت اسکلت طبقه سوم و پیشرفت فیزیکی پروژه برای متقاضیان پیامک آورده نقدی مرحله سوم ارسال شد که این عزیزان تا تاریخ ۲۰/۹/۱۴۰۰ مهلت واریز دارند، که با واریز به موقع آورده نقدی به سرعت ساخت پروژه کمک و از متوقف شدن آن جلوگیری می کنند ، البته دولت محترم با وام هایی که برای این پروژه پیش بینی کرده در صورت تصویب و ابلاغ آن به بانک متولی ، سهم مهمی در کم کردن آورده متقاضیان در مراحل آتی دارد.


وی در ادامه خاطرنشان کرد که، در پروژه اقدام ملی ۲ متجمع ۳۲ واحدی و ۲ متجمع ۱۶ واحدی در دست ساخت می باشد که با توجه به نیاز متقاضیان از متراژ های ۷۰ ، ۸۰ و بعضی حتی ۱۰۰ متر را برای عزیزان با توجه به نیاز آن ها فراهم خواهیم کرد . زیرا واحد های کم متراژ تر به طور طبیعی مورد تقاضای افرادی هستن که مبلغ کمتری میتوانند برای پروژه فراهم کنند .

رئیس بنیاد مسکن شهرستان گنبدکاووس در ادامه بیان داشت که،طبق پیش بینی انجام شده در این پروژه و با توجه سرعت ساخت ساز پیش بینی می شود واحد های اقدام ملی در صورت اتفاق نیفتادن مسائل خاصی چون عقب افتادن وام، یا آورده نقدی متقاضیان پروژه، تا بهمن ماه ۱۴۰۱ تحویل متقاضیان این طرح شود.

مهندس صابری در پایان با اشاره به طرح های محرومیت زدایی بنیاد مسکن برای روستاییان شهرستان گنبد کاووس اذعان داشت که در صورت همکاری دهیاران و هماهنگی شوراهای محترم متقاضیان عزیز می توانند از این طرح ها بهرمنده شوند . اجرای این طرح ها در روستاها نیازمند درخواست و پیگیری دهیاران محترم از بنیاد مسکن می باشند .

گفتگو از عادل خوجه