سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی گنبدکاووس معرفی شد
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی گنبدکاووس معرفی شد

با حضورجمعی از مسئولان علیرضا گرایلی به عنوان سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد گنبدکاووس معرفی شد واز تلاش‌های احمد مهرابیان قدردانی شد.

به گزارش گنبدی ها و به نقل از آنا، آیین تکریم و معارفه رؤسای قدیم و جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد گنبدکاووس با حضور مسوولان ارشد استانی دانشگاه آزاد و مسوولان محلی شهرستان گنبدکاووس در سالن همایش شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی برگزار و علیرضا گرایلی به‌عنوان سرپرست جدید این دانشگاه معرفی و از تلاش‌های احمد مهرابیان قدردانی شد.

رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی واحد گنبدکاووس در این مراسم با اشاره به تبیین نامه امیرالمؤمنین به مالک اشتر و توصیه‌های مدیریتی و رفتاری ایشان، استفاده از این فرمایش گرانبهای مولای متقیان را اصلی‌ترین شاخصه موفقیت خود دانست.

احمد مهرابیان به ارائه گزارشی از عملکرد ۳۲ ماهه مسئولیت خویش پرداخت و به بیان شرحی از فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه‌های مختلف علمی ـ پژوهشی، دانشجویی ـ فرهنگی و اداری ـ مالی اشاره کرد.

مسئولیت عرصه مؤاخذه الهی است

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان نیز بیان کرد: مسئولیت عرصه مؤاخذه الهی است.

حجت‌الاسلام محمد ذوالفقاری عنوان کرد: در روایت آمده که مسئولان روز قیامت دست بسته محشور خواهند شد؛ بنابراین این جایگاه، جایگاه ویژه‌ای است که یک لحظه غفلت و لغزش علاوه بر زیان‌های دنیوی، خسران اخروی را نیز در پی خواهد داشت.

وی تشریح کرد: انتظارات در دانشگاه چهار بخش است که شامل نظام آموزشی، نظام پژوهشی، نظام فرهنگی و نظام مدیریتی می‌شود، امیدوارم دکتر گرایلی این چهار نظام را به‌طور همزمان و در چارچوب‌های تبیین شده در دانشگاه آزاد اسلامی پیش ببرد.

سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد گنبدکاووس، مینودشت و مرکز گالیکش نیز به بیان برنامه‌ها و اهداف خود برای بهبود بیش از پیش سطح این دانشگاه پرداخت که از مهم‌ترین آن می‌توان به برنامه‌ریزی برای افزایش جذب دانشجو و اخذ مجوزهای لازم در راستای افزایش رشته‌های دانشگاهی اشاره کرد.

گرایلی افزود: طبق آموزه‌های قرآن و سیره ائمه اطهار علیهم‌السلام و فرهنگ اصیل ایرانی خدمت به بندگان خدا از بافضیلت‌ترین کارها نزد خداوند است.

تربیت دانشجویی در تراز انقلاب اسلامی رسالت دانشگاه آزاد اسلامی

وی توضیح داد: آنچه سبب پیشرفت یک کشور می‌شود وجود چاه‌های نفت و منابع زیرزمینی نیست؛ بلکه پیشرفت کشور مرهون وجود نیروی انسانی کارآمد و متعهد و متخصص است.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد گنبدکاووس، مینودشت و مرکز گالیکش مطرح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی از بدو تأسیس تاکنون نقش بسیار مهمی در تأمین و تربیت نیروی انسانی متخصص در کشور داشته و ضمن نقش‌آفرینی در توسعه و عمران کشور از خروج میلیاردها دلار جلوگیری به عمل آورده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان نیز با اشاره به سخنرانی هفته گذشته رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: طبق فرمایشات حضرت آقا بعثت آمده تا دنیا و آخرت انسان را بسازد، بنابراین امام راحل با بنیان‌گذاری انقلاب اسلامی، گامی بزرگ و مهمی را در راستای این امر برداشت.

حجت‌الاسلام سیدعلی طاهری متذکر شد: یکی از مهم‌ترین وظایف دانشگاه آزاد اسلامی تربیت دانشجویی در تراز انقلاب اسلامی و بعثت است تا بتواند دنیا و آخرت خود را بسازد.

وی تأکید کرد: لازمه این موضوع نمود این تفکر در اعمال و رفتار ما مسئولان است، چراکه نخستین گام اثرگذاری نمود در رفتار است.