زمین احداث بیمارستان ۴۰۰ تخت‌خوابی گنبدکاووس تهیه شد
زمین احداث بیمارستان ۴۰۰ تخت‌خوابی گنبدکاووس تهیه شد

معاون استاندار وفرماندار ویژه گنبدکاووس در جلسه شورای اداری این شهرستان از تامین زمین مورد نیاز برای احداث بیمارستان ۴۰۰ تخت‌خوابی این شهرستان خبر داد.

به گزارش گنبدی ها، معاون استاندار وفرماندار ویژه گنبدکاووس از تامین زمین مورد نیاز برای احداث بیمارستان ۴۰۰ تخت‌خوابی این شهرستان خبر داد و گفت: عملیات احداث این پروژه درمانی در زمین پنج هکتاری اهدایی بنیاد مستضعفان به‌زودی توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا سپاه شروع می‌شود.
مهندس عبدالقدیر کریمی در شورای اداری گنبدکاووس افزود: احداث این مرکز درمانی باتوجه به نیاز جدی شهرستان و کمبود تخت و ضرورت ارائه خدمات بهتر به بیماران از مطالبات جدی ساکنان شرق گلستان است.


ظرفیت فعلی هفت بیمارستان گنبدکاووس حدود ۸۰۰ تخت برای استفاده ۳۷۰ هزار نفر از جمعیت این شهرستان و ساکنان دیگر شهرهای شرق گلستان است.
وی راه‌اندازی مرکز آنژیوگرافی و جراحی قلب را دیگر مطالبه مردم گنبدکاووس دانست و افزود: با وجود خرید تجهیزات این مرکز با پیگیری‌های انجام شده قرار است از امروز به صورت آزمایشی راه‌اندازی و از دهه فجر امسال به صورت رسمی افتتاح میشود.
کریمی همچنین بااشاره به مشکل قطع برق چند روز گذشته در گنبدکاووس، اضافه کرد: برای رفع این خاموشی‌ها که یک مشکل سراسری است، علاوه بر ضرورت صرفه‌جویی مردم و مشترکان عمده گاز و برق، از ساعت ۱۲ هر روز نیز برق ادارات و نهادهای این شهرستان تا بهبود شرایط قطع می‌شود.
ضرورت ارائه برنامه‌های پیشنهادی از سوی ادارات و نهادهای گنبدکاووس درقالب کمیته‌های ۲۲ گانه ستاد دهه فجر به دبیرخانه، اعلام لیست پروژه‌های افتتاحی و کلنگ زنی دهه فجر امسال از سوی ادارات به فرمانداری، نظارت بیشتر ستاد تنظیم بازار بر قیمت برخی کالاهای اساسی، همکاری ادارات و نهادها با طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در غربالگری کرونا و تلاش برای ثبت اشتغال ایجاد شده در سامانه رصد از دیگر تاکیدات فرماندار گنبدکاووس در این جلسه بود