زمان رسیدگی به پرونده ها در دادسرای گنبدکاووس کاهش یافته است
زمان رسیدگی به پرونده ها در دادسرای گنبدکاووس کاهش یافته است

رئیس کل دادگستری گلستان از کاهش زمان رسیدگی پرونده‌ها در دادسرای گنبدکاووس خبر داد و گفت: با تلاش قضات گنبدی مدت زمان رسیدگی به پرونده‌ها در دادسرای این شهرستان ۲۲ روز کمتر شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها و به نقل از خبرگزاری میزان، هادی هاشمیان، رئیس کل دادگستری گلستان در جلسه غیرحضوری بررسی کیفیت رسیدگی‌ها در محاکم گنبد کاووس که با حضور قضات این شهرستان برگزار شد، گفت: میانگین مدت زمان رسیدگی پرونده در دادسرای این شهرستان ۷۹ روز بود که با تلاش جهادی قضات این عدد به ۵۷ روز کاهش یافت و به عبارتی پرونده‌ها ۲۲ روز زودتر تعیین تکلیف می‌شود.

رئیس کل دادگستری استان گلستان افزود: در کنار سرعت، کیفیت رسیدگی‌ها هم مهم است و در همین راستا با دقت آراء نقض شده شعب آسیب شناسی و برای ارتقاء رسیدگی‌ها هم اندیشی می‌شود.

وی در ادامه سخنان خود بر استفاده بیشتر از ظرفیت قانون برای آراء جایگزین حبس تاکید کرد و گفت: خوشبختانه رویکرد مردم و همکاران قضایی به آراء جایگزین و نهاد‌های مراقبتی بهتر شده و امیدواریم از این ظرفیت قانونی برای محکومان فاقد سابقه و جرایم غیرعمد بیشتر استفاده شود.

هاشمیان بر استفاده از پابند‌های الکترونیک هم تاکید کرد و گفت: با توجه به نوع پرونده‌های حوزه قضایی گنبد استفاده از پابند‌های الکترونیک راهگشاست.

رئیس کل دادگستری استان گلستان خطاب به قضات گنبد از آنان خواست تا با تلاش بیشتر برای به صفر رساندن پرونده‌های معوق تا آخر امسال همت کنند.

وی در جلسه امروز از دادستان گنبد هم خواست تا وسایل نقلیه توقیفی در پارکینگ‌های گنبد در ماه‌های باقی مانده تا پایان سال تعیین تکلیف شود.

استفاده از ظرفیت حکمین قرآنی برای داوری بین زوجین در محاکم خانواده، ارتباط مستمر قضات با زندان و افزایش ابلاغ الکترونیک از دیگر مواردی بود که مسئولان ارشد قضایی استان گلستان در جلسه امروز خواستار توجه بیشتر قضات گنبد به آن شدند.

کیفیت رسیدگی پرونده‌ها در محاکم و شعب شورا‌های حل اختلاف شهرستان گنبدکاووس امروز در جلسه غیرحضوری مسئولان ارشد قضایی با قضات این شهرستان بررسی شد.