دلنوشته حسن اکرمی داور گنبدی و بین المللی فوتبال برای سردار دلها

«حسن اکرمی» داور جوان گنبدی تنها داور بین‌المللی فوتبال گلستان در لیگ برتر باشگاه‌های ایران در دلنوشته‌ای در رثای سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: امروز نامت یادآور شجاعت، درایت، صداقت و دینداری مالک‌اشتر و مهمترین اصل ولایت‌مداری است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها و به نقل از خبرگزاری فارس، همزمان با شهادت سردار رشید سپاه اسلام سپهبد قاسم سلیمانی که موجی از اندوه را در بین اقشار مختلف به دنبال داشت، جامعه ورزشی کشورمان نیز بخشی از این اندوه را با انتشار مطالب و دل‌نوشته‌هایی در رثای سردار دلها شهید قاسم سلیمانی نشان داده است.

یکی از این چهره‌های «حسن اکرمی» داور جوان گنبدی تنها داور بین‌المللی فوتبال گلستان در لیگ برتر باشگاه‌های ایران است که انتشار دلنوشته‌ای عشق و ارادت خود را به سردار بزرگ نظام مقدس جمهوری اسلامی نشان داده است.

وی فعالیت حرفه‌ای خود در زمینه داوری را از سال ۱۳۸۰ و با اخذ مدرک درجه سه داوری آغاز کرد و در سال ۱۳۸۷ موفق به اخذ درجه ملی داوری شد و از سال ۱۳۹۰ به عنوان داور در لیگ برتر فعالیت خود را آغاز کرده است. اکرمی تحصیلات خود را در زمینه مهندسی عمران به پایان رسانده است.

وی در این دلنوشته یادآور شد: دعا کن عاقبتمان همچون شما بخیر شود. دعا کن که به دعایت سخت محتاجیم.

«حاج قاسم جان»
قبل‌ترها که نامت را می‌شنیدم تنها ابهت کلامت یادم می‌آمد، وقتی که وعده می‌کردی پایان داعش را …
اما امروز نامت یادآور می‌شود از تمام آنچه در کودکی از مالک اشتر شنیده بودیم، شجاعت، درایت، صداقت، دینداری …
و شاید مهمترین اصل ولایت‌مداری!
«حاج قاسم جان»
ما آن‌روز که اشک‌های آقا را در غم از دست دادن شما دیدیم بیشتر غصه‌دار شدیم،به غربت و مظلومیت آقا …
برایمان دعا کن، برای دل‌های بی‌قرارمان، برای ایرانمان
«سردار جان»
ما چشم انتظار ظهور خورشیدیم، ما امید به آمدن منتقم‌مان داریم، وگرنه غصه‌هامان بسیار است …
دعا کن عاقبتمان همچون شما بخیر شود. دعا کن که به دعایت سخت محتاجیم.
حسن اکرمی داور بین‌المللی فوتبال

* با حسن اکرمی داور جوان بین‌المللی گلستان بیشتر آشنا شوید

حسن اکرمی از ۱۳ سالگی فوتبال را در گنبدکاووس آغاز کرد و در تیم «پاسارگاد» این شهر توپ زد. پدرش در گذشته سرپرست تیم فوتبال کشاورز گنبدکاووس در مازندران بود و کسانی که برای بازی آن زمان وی قضاوت می‌کردند از دوستان پدرش بودند و همین باعث شده بود تا علاقه‌مند به مباحث داوری شود. ۱۷ ساله بود که در اولین دوره داوری رسمی فوتبال شرکت کرد و پس از اخذ مدرک دیپلم مدرک داوری‌اش را نیز گرفت. دو سال پس از اخذ مدرک درجه سه، مدرک درجه دو و دو سال بعد یعنی در سال ۱۳۸۴ مدرک درجه یک و در سال ۱۳۸۷ نیز مدرک ملی داوری را اخذ کرد.

وی همچنین موفق به اخذ مدرک بین‌المللی داوری فوتبال شد، در پروژه «فیوچرز» (داوران آینده‌دار آسیا) که AFC برای داوران آسیا در نظر گرفت پس از چند مرحله کلاس و تست‌گیری در کشورهای مالزی، ازبکستان، دوباره در مالزی و ژاپن از مجموع ۲۰ داور آسیا، یکی از پنج داور برگزیده برای این پروژه انتخاب شود. قضاوت در مسابقات کشور را از سال ۱۳۸۴ در رده‌های نونهالان، نوجوانان، جوانان، امیدها و بزرگسالان و از سال ۱۳۹۰ قضاوت در لیگ برتر را شروع کرد. هم اکنون در لیگ برتر داور وسط است.