جیوبا: آزمون نتوانست در تعداد گل‌ها مرا شکست دهد/ او از من به عنوان برادر بزرگترش قدردانی کرد

کاپیتان تیم ملی فوتبال روسیه و باشگاه زنیت سن‌پترزبورگ نظرش را درباره آقای گلی سردار آزمون در لیگ برتر این کشور بیان کرد.

به گزارش گنبدی ها و به نقل از شبکه Matchtv روسیه، آرتم جیوبا گفت: رقابت با سردار آزمون جالب بود و هر کدام از ما توانستیم ۱۷ گل بزنیم. این تساوی در تعداد گل‌ها نتیجه عادلانه‌ای بود. به خاطر آقای گلی سردار آزمون خیلی خوشحالم. این اتفاق خوبی است که او در زنیت بازی می‌کند و با حضورش تیم‌مان قدرتمندتر شده است. حتی اگر آزمون برای کسب عنوان آقای گلی به روستوف می‌رفت و من در سن‌پترزبورگ می‌ماندم، ناراحت نمی‌شدم. مهمترین موضوع قهرمانی زنیت در لیگ برتر روسیه و شکست دادن اسپارتاک در نیمه‌نهایی جام حذفی بود.

مهاجم تیم زنیت درباره انتخاب سردار آزمون به عنوان بهترین گلزن لیگ برتر روسیه به خاطر به ثمر رساندن گل‌های کمتری از روی نقطه پنالتی اظهار داشت: البته که من ناراحت نشدم و او نتوانسته در گلزنی مرا شکست دهد (با خنده). سردار در نوک خط حمله بازی می‌کند و شانس بیشتری برای گلزنی دارد. من خیلی خوشحالم که برای دومین فصل متوالی بهترین پاسور لیگ برتر روسیه شدم. اگر اشتباه نکنم در فوتبال روسیه چنین چیزی نداشتیم. نمی‌خواهم بگویم که دلم نمی‌خواست آقای گل شوم. با این وجود من و سردار آزمون ۱۷ گل زدیم. این بدان معنی‌ست که رقابت را به سردار نباختم.

آرتم جیوبا درباره لبخندهای سردار آزمون در مواجهه با او پس از زدن گل هفدهم در هفته پایانی لیگ برتر روسیه برابر تیم روستوف گفت: او مرتب به من نگاه می‌کرد، البته پیش از این با هم شوخی‌ می‌کردیم که کدام یک از ما به روستوف می‌رود و کدام یک در سن‌پترزبورگ می‌ماند. در این بین دوست داشتم به روستوف بروم و بازی کنم. سردار آزمون همزمان چندین خصیصه خوب از جمله فرار، پرش و کسب ۳ امتیاز برای تیمش را دارد. آزمون همیشه حس خوبی به شوخی‌های من دارد و می‌‌خواهیم به آرامش برسیم. پس از بازی با روستوف پیش من آمد و گفت که قدردان حمایت‌ من در قامت برادر بزرگترش است.

وی درباره هماهنگی خوبش با سردار آزمون در خط حمله تیم زنیت خاطرنشان کرد: از جهات مختلفی مکمل هم هستیم. با هم همکاری می‌کنیم و وقتی در زمین هستیم مهار‌مان سخت خواهد بود. احساسی بسیار عالی کنار هم داریم اما در مجموع زنیت به عنوان یک تیم، عالی است