تعظیم کرونا در برابر تدبیر و اراده ملت ایران

بار دیگر دنیا انگشت بر دهان لب می‌گزد از اقتدار حضور مدبرانه ملتی که در جشن پیروزی انقلاب خود نشان دادند ویروس هوشمند کرونا نیز باید در برابرشان دست تسلیم بالا آورده و عزمشان را تحسین کند.

به گزارش گنبدی ها و به نقل از فارس، امروز ۲۲ بهمن ماه بود و تاریخ یک بار دیگر انگشت بر دهان مانده بود و بارها و بارها گزیده شدن انگشت حسرت را زیر دندان‌های تعجب خویش تجربه می‌کرد، اوج شکوه اقتداری که هر چه از مبدا و حدوثش می‌گذرد هم عمق بیشتری یافته و هم گستره خود را از مرزهای خاکی به مرزهای بلند اعتقادی آزادی‌خواهان جهان گسترش می‌دهد.

ملت شریف ایران در طی بیش از چهار دهه نشان داده بود که در راه آرمان‌خواهی و حفظ انقلابی که برایش خون داده‌اند لحظه‌ای تردید و سستی به خود راه نداده و بینی هر مستکبر و بدخواهی را بر زمین خواهد مالید که تاریخ بزرگ ترین گواه بر این مدعاست که جنگ نرم و سخت دشمن در کنار همه بدخواهی‌های برجامی و اقتصادی با همه تروهای بزدلانه هیچ کدام نتوانست از سد بلند دیوار اعتقاد و اراده مردم دیندار و ولایتمدار ایران اسلامی از زن و مرد، کودک و جوان، اصولگرا و اصلاح‌طلب، باحجاب و کم‌حجاب، حامی و منتقد گرفته تا کاسب و ورزشکار، کارمند و بیکار، دانشجو، محصل و خانه‌دار عبور کند.

اما ویروس خوش خیال کرونا بار دیگر برخی از ساده‌لوحان و غرب‌مسلکان را امیدوار کرده بود تا شاید در آغازین سال‌های دهه پنجم انقلاب اسلامی و گام بلند دوم انقلاب به پیشرانی جوانان غیور یکبار هم که شده تصاویری خالی از جمعیت و بی‌فروغ از حضور مردم به دنیا مخابره شود تا دست‌مایه بنگاه‌های دروغ پراکنی غرب شده و ماهها و سال‌ها تحلیل‌های آبکی‌شان را به نرخ روز در شبکه‌های بزک شده‌شان معامله کنند. ویروسی که هر قدر هوشمند و جهش یافته و بنیان برافکن باشد فکر تدبیر ملت ایران را نکرده بود و این بار نیز در برابر تصمیمی درست و منطقی از سوی مردم و مسوولان این مرز و بوم پشتش را بر خاک تشک مبارزه دید.

تصمیم مدبرانه ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر حضور خودرویی و موتوری ملت شریف ایران اسلامی در مراسم جشن پیروزی انقلاب به صورت خانوادگی وقتی با عزم و اراده پولادین مردمانی از جنش مهر و عقلانیت ممزوج شد قابی بی‌نظیر از شکوه انقلابی را به تصویر کشید که باز هم نشان داد بعد از ۴۲ سال نه پیر می‌شود و نه گلدسته‌های بلند آرمانش بی‌آوازه و بی‌اذان عشق.

سراسر ایران اسلامی از جنوب تا شمال و از غرب تا شرق امروز مملو از حضور حماسی مردمی بود که آمده بودند تا در عین گلایه‌مندی‌های اقتصادی و اجتماعی از برخی بی‌تدبیری‌ها، مردانه و مقتدرانه بگویند ما همان نسل دفاع مقدس و همان نسل شجاع انقلابیم که پای آرمان انقلابمان به جای نق زدن تدبیر می‌کنیم، تلاش می‌کنیم و کاستی‌های گذشته را با وحدت و همدلی جبران می‌کنیم اما هیچ‌گاه ستون استوار «مردم» در خیمه انقلاب را خالی از حضورمان نمی‌گذاریم.

امشب رسانه‌های جهان آنان‌که نان آزادی خواهی و عشق می‌خورند دست ارادت بر سینه صداقت می‌گذارند و با تحسین ملت ایران خود را در جشن بزرگ آزادی‌خواهان جهان شریک می‌کنند و آنانکه از بشکه‌های نفتی ارتجاع عرب و کمپانی‌های صهیونیست تناول می‌کنند مذبوحانه و بزدلانه با تحریف واقعیت با لرزه بر اندام از روی دیکته‌های آمریکایی دست به دامان فتوشاپ و دروغ خواهند شد.

اما هر چه بود بی‌تردید ۲۲ بهمن ماه ۱۳۹۹ در گردنه حساس پیچ تاریخی تمدن نوین اسلامی تصویری پرفروغ از ایستادگی، تدبیر، اراده و عقلانیت ملت بزرگ ایران را در صفحات تاریخ ثبت و درج خواهد کرد با مردمانی که آمدند تا چشمانی خیس از فقدان مالک اشتر انقلابشان بگویند «در بهار آزادی جای شهدا خالی».

مهدی باقریان – خبرگزاری فارس