ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با هر اقدامی کامل نمی‌شود
ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با هر اقدامی کامل نمی‌شود

امام جمعه شهرستان گنبدکاووس گفت: در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و پاسداشت ازجان‌گذشتگی‌های شهدا هر اقدامی انجام شود، کم است.

به گزارش گنبدی ها و به نقل از آنا، نشست هیئت امنای شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد گنبدکاووس با حضور حجت‌الاسلام محمد ذوالفقاری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ آزاد اسلامی استان گلستان، حجت‌الاسلام محمود ترابی امام جمعه شهرستان گنبدکاووس و یحیی قاضوی جانشین فرمانده سپاه شهرستان گنبدکاووس در سالن جلسات شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی برگزار شد.

امام جمعه شهرستان گنبدکاووس اظهار کرد: نقش فرهنگی حرم‌ شهدای گمنام در جامعه غیرقابل انکار بوده و این شهرستان مرزی نیازمند استفاده از این پایگاه‌های فرهنگی است.

ترابی بیان کرد: در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و پاسداشت ازجان‌گذشتگی‌های شهدا هر اقدامی انجام شود، کم است و حتی نمی‌توان ذره‌ای از رشادت‌ها و فداکاری‌های شهیدان گلگون‌کفن را که جان خود را فدا کردند، جبران کرد.

احمد مهرابیان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد گنبدکاووس، مینودشت و مرکز گالیکش نیز با ارائه گزارش کاملی از فعالیت‌های صورت گرفته توسط هیئت امنا از برگزاری مراسم دومین سالگرد تدفین دو شهید خوشنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد گنبدکاووس در تاریخ ۱۹ اسفند خبر داد.

ذوالفقاری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ آزاد استان گلستان نیز در این جلسه درباره اخذ مجوزهای لازم برای ساخت المان شهدای گمنام و انجام طراحی گفت: باید در حفظ و حراست از فرهنگ ایثار و شهادت به‌عنوان یکی از ارزش‌های بنیادین در جامعه تلاش خود را به کار بگیریم.

به گزارش آنا، نشست شورای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گنبدکاووس، مینودشت و مرکز گالیکش هم با حضور حجت‌الاسلام ذوالفقاری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ آزاد استان گلستان، رؤسا، معاونان و نمایندگان تشکل‌های دانشجویی در سالن اجتماعات شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی برگزار شد.

حجت‌الاسلام علیرضا صفری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گنبدکاووس، مینودشت و مرکز گالیکش در این نشست به ارائه فعالیت‌های صورت گرفته توسط این معاونت پرداخت و فعالیت‌های برنامه‌ریزی شده تا پایان سال را برای تصویب در شورا مطرح کرد.

نمایندگان تشکل‌های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گنبدکاووس، مینودشت و مرکز گالیکش از جمله بسیج دانشجویی، جمعیت وحدت اسلامی و کانون هلال احمر نیز به بیان فعالیت‌های اجرایی مد نظر خود پرداختند.