بخش خصوصی امکانات لجستیکی موردنیاز در منطقه آزاد اینچه‌برون را تأمین می‌کند

رئیس اتاق بازرگانی گرگان گفت: اگر ۱۰۰ هکتار زمین در اینچه‌برون به ما واگذار شود این آمادگی را داریم تا با کمک بخش خصوصی امکانات لجستیکی موردنیاز را در این منطقه مستقر کنیم.

به گزارش گنبدی ها و به نقل از تسنیم،  علی‌محمد چوپانی شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان گلستان اظهارداشت: حمایت از تولید، سرمایه‌گذاری و بخش خصوصی یک وظیفه همگانی است اما هنوز هم برخی مدیران و دستگاه‌ها اعتقاد چندانی به این موضوع ندارند.

وی با بیان اینکه اغلب مدیران از تصمیم‌سازی به نفع تولید وحشت دارند، گفت: در مباحث بازرگانی مشکلات زیادی داریم، هنوز برای بازگرداندن ارز به داخل کشور با موانعی روبه‌رو هستیم.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گرگان افزود: برای حل مشکلات بخش خصوصی به مدیرانی دلسوز نیاز داریم که بتوانند تصمیم‌های درست را در زمان‌های مختلف بگیرند. از طرفی این انتظار وجود دارد اگر مدیری تصمیمی به نفع بخش خصوصی گرفت مورد بازخواست قرار نگیرد.

وی درباره لزوم اتصال راه‌آهن اینچه‌برون به شاهرود هم گفت: بررسی‌های کارشناسان اقتصادی راه‌اندازی این مسیر را دارای توجیه اقتصادی می‌داند و به طور قطع می‌تواند رونق بخش‌های مختلف را به همراه داشته باشد.

چوپانی در ادامه به مزیت ایجاد منطقه آزاد تجاری در مرز اینچه‌برون اشاره کرد و افزود: این منطقه شرایط متفاوتی نسبت به سایر مناطق آزاد در کشور دارد. برخی زیرساخت‌های لازم از جمله در بخش حمل و نقل زمینی و ریلی در گذشته ایجاد شده است.

وی ادامه داد: علاوه براین عضویت جمهوری اسلامی ایران در اتحادیه اورسیا و دسترسی آسان به کشورهای آسیای میانه این منطقه را منحصر به فرد کرده است. در صورتی که شرایط برای حضور سرمایه‌گذاران فراهم شود، منطقه آزاد تجاری اینچه‌برون می‌تواند، اقتصاد استان گلستان را متحول کند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گرگان همچنین بیان داشت: اگر ۱۰۰ هکتار در اینچه‌برون زمین واگذار شود این آمادگی را داریم تا با کمک بخش خصوصی امکانات لجستیکی موردنیاز را در این منطقه مستقر کنیم.