با «علی‌محمد زنگانه» استاندار جدید گلستان بیشتر آشنا شوید

در جلسه صبح امروز هیئت دلت «علی محمد زنگانه» به عنوان دهمین استاندار گلستان انتخاب شد.

به گزارش گنبدی ها و به نقل از فارس، پس از استقرار دولت سیزدهم و آغاز فعالیت دولت آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی، موجی از شادی برای استقرار دولت مردمی انقلابی همچون سراسر کشور در استان گلستان به وجود آمد، اقشار مختلف مردم، نخبگان، فعالان اجتماعی، فرهنگی و سیاسی سراسر استان برای انتخاب یک استاندار بومی و آشنا به شرایط فرهنگی، سیاسی و قابلیت‌ها، استعداد‌ها و ظرفیت‌ها لحظه‌شماری می‌کردند که در جلسه صبح امروز هیئت دولت این مهم محقق شد.

برای رسیدن به این مهم مجمع نمایندگان استان گلستان در مجلس شورای اسلامی، شورای هماهنگی انقلاب اسلامی و نیروهای انقلابی هر کدام به نحوی تلاش کردند که بهترین شرایط برای استان رقم بخورد اکنون زمان همدلی و تلاش برای تحقق شعارهای به حق آیت‌الله رئیسی و دولت سیزدهم برای داشتن ایران آباد و رفع عقب‌ماندگی‌های تاریخی استان گلستان است.

* «استاندار جدید گلستان را بهتر بشناسید»

علی‎محمد زنگانه متولد ۱۳۵۰ دارای مدرک دکتری پزشکی و دکترای مدیریت خدمات بهداشتی درمانی است. وی عنفوان جوانی و در سن ۱۳ سال همچون دیگر جوانان این مرز و بوم، دوشادوش ملت بزرگ ایران اسلامی در جبهه نبرد با رژیم بعث عراق حضور یافت و به افتخار جانبازی دست یافت.

وی بعد از کسب مدرک دکترای پزشکی در شبکه بهداشت و درمان مشغول به کار شد

در طی دوران خدمت، مسئولیت‌هایی همچون معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی، رئیس مرکز بهداشت استان گلستان را به عهده داشت.
مشاور وزیر بهداشت درمان، معاون امور اجتماعی، معاون پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و قائم مقام رئیس سازمان بهزیستی از دیگر سوابق استاندار جدید گلستان است.

مدیرکل دفتر امور کودکان، زنان و خانواده، مدیرکل پیشگیری‌های فرهنگی و اجتماعی، مدیرکل همکاری‌های فرهنگی و اجتماعی در معاونت اجتماعی و پیشگیری از جرم قوه قضائیه از دیگر سابق «علی‌محمد زنگانه» است.

گفتنی است هم اکنون هادی حق‌شناس به عنوان سومین استاندار دولت یازدهم و دوازدهم در استان گلستان مشغول خدمت است.

سیدابراهیم درازگیسو، علی‌اصغر احمدی، محمدهاشم مهیمنی، علی‌محمد شاعری، یحیی محمودزاده، جواد قناعت، حسن صادقلو و سیدمناف هاشمی، استانداران پیشین گلستان بودند.