امام جمعه گنبد: ایران عجله‌ای برای پیوستن آمریکا به برجام ندارد
امام جمعه گنبد: ایران عجله‌ای برای پیوستن آمریکا به برجام ندارد

امام جمعه گنبدکاووس گفت که ایران عجله‌ای برای پیوستن آمریکا به برجام ندارد و رفع تحریم‌ پیش نیاز بازگشت صددرصدی به تعهدات برجام است.

به گزارش گنبدی ها و به نقل از ایرنا، حجت الاسلام محمود ترابی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه گنبدکاووس افزود: غنی سازی ۲۰ درصدی ایران مطابق قانون و بر اساس مندرجات توافق برجام است و هرگونه برگشت پذیری آن منوط به تعهدات کامل طرف‌های مقابل است.

خطیب جمعه گنبد با یادآوری سخنان مقام معظم رهبری به مناسبت سالروز قیام ۱۹ دی ۵۶ مردم قم اظهارداشت: تکیه بر نیروهای جوان انقلابی، تقویت موضع دفاعی کشور، حضور ثبات آفرین ایران در منطقه و ممنوعیت وارد کردن واکسن از آمریکا و انگلیس از مهمترین تاکیدات رهبری است که باید مورد توجه همگان قرار گیرد.

ترابی با اشاره به حوادث اخیر آمریکا، گفت: پس از پایان سخنرانی ترامپ در جمع هوادارانش صدها نفر از حامیان وی به ساختمان کنگره که مشغول بررسی آرای گزینشگران بود، هجوم برده و روند تایید نهایی نتایج انتخابات ۱۳ آبان را دچار وقفه کردند با این حال پس از فروکش کردن التهابات، نمایندگان مجلس و سناتورها، پیروزی “جو بایدن” را به عنوان چهل و ششمین رییس جمهوری آمریکا رسمیت بخشیدند و ترامپ با همه جهالت مدرنش به زباله دان تاریخ پیوست.

امام جمعه گنبدکاووس افزود: جو بایدن نیز به دلیل داشتن رفتار شیطنت آمیز فردی خطرناک به‌حساب می‌آید و طرح خاورمیانه بزرگ با تجزیه برخی کشورهای این منطقه استراتژیک از سیاست‌های قبلی رییس جمهوری جدید آمریکا بوده است.

حجت الاسلام ترابی ادامه داد: آمریکا با داشتن باطنی استکباری، دشمن خطرناک ایران است و دولتمردان باید با رویکرد تحکیم اقتصاد، استفاده از جوانان حزب‌ اللهی و تقویت اقتدار، در مقابل این شیطان بزرگ بایستد.

وی با گرامیداشت چهلمین روز شهادت شهید فخری زاده و چهاردهمین سالگرد سردار سرلشکر پاسدار شهید حاج احمد کاظمی، گفت: شخصیت اخلاقی و منش شهید فخری زاده درس بزرگی برای جوانان است و در تعریف شخصیت سردار کاظمی به نقل از سردار سلیمانی گفته شده که دوست داشت، جانش را بدهد تا یک بار دیگر سخنان این شهید را بشنود.

آخرین حکم مسوولیت سردار کاظمی، فرماندهی نیروی زمینی سپاه بود که بیست‌ و نهم مردادماه ۱۳۸۴ از سوی مقام معظم رهبری، فرماندهی کل قوا به وی ابلاغ شد.

امام جمعه گنبد با تسلیت رحلت آیت الله مصباح یزدی، گفت: این بزرگوار سال‌های زیادی با بیان آنچه که نیاز جامعه از نظر تفکر و عقیده است برای جمهوری اسلامی ایران نیروهای سازنده تربیت کرد.

آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی عضو مجلس خبرگان رهبری و رییس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره) قم از حدود یک ماه قبل به دلیل بیماری گوارشی تحت مراقبت‌های پزشکی قرار داشت و عصر جمعه ۱۲ دی ماه در سن ۸۶ سالگی دارفانی را وداع گفت.

نمازجمعه امروز به سبب وضعیت نارنجی شیوع کرونا در گلستان در نیمی از ۲۰ پایگاه نماز جمعه این خطه شمالی اقامه شد.