امام جمعه اهل سنت گنبد: قرنطینه خانگی جدّی گرفته شود

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس واقع در شرق استان گلستان از اقشار مختلف مردم این شهرستان مرزی خواست تا برای مقابله با ویروس کرونا تمامی توصیه‌های بهداشتی مسوولان، بویژه قرنطینه خانگی را جدّی بگیرند.

به گزارش گنبدی ها و به نقبل از کانال مصلی نماز جمعه اهل سنت گنبدکاووس در فضای مجازی، آخوند “عبدالکریم جاور” با اشاره به گسترش شیوع ویروس کرونا در کشور، خاطرنشان کرد: به اعتقاد پزشکان و کارشناسان مهمترین اصل در پیشگیری از گسترش ویروس کرونا علاوه بر مراقبت‌های بهداشتی، قرنطینه خانگی است بنابراین از مردم می خواهم که به جز برای انجام فعالیت‌های خیلی ضروری از خانه خارج نشوند و در شرایط کنونی سعی کنند مراسم‌ها و جشن‌ها را نیز خیلی مختصر برگزار کنند.

وی با اشاره به گمانه‌زنی کارشناسان مبنی بر روند رو به افزایش شیوع این ویروس در روزهای آینده و اظهار تاسف از جدی گرفته نشدن این بلای واگیر، از مردم خواست ویروس کرونا و شیوع آن را  جدّی گرفته و با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی، حتی‌المقدور از حضور در اجتماعات پرهیز نمایند.

وی همچنین با دعوت از مردم گنبدکاووس به صبر و آرامش و تقدیر از زحمات شبانه‌روزی فعالان حوزه سلامت و جامعه پزشکی، گفته است که سلامتی و حفظ جان یکی از واجبات است لذا از مردم و امامان جمعه و جماعات مساجد شهری و روستایی می‌خواهم که در این ایام دشوار دست به دعا برداشته و برای سلامتی انسان‌هایی که به هر دلیلی در بستر بیماری‌ هستند، از خداوند متعال، شفای عاجل طلب نمایند.

گنبدکاووس با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان بزرگ استان گلستان است و افزون بر نیمی از جمعیت آن را ترکمن‌ها که اهل سنت هستند، تشکیل می‌دهند.